נתנאל גרופ: המוסדיים המירו אג"ח למניות - וההון העצמי גדל ב-50 מיליון שקל

בעקבות המרת מרבית סדרת אג"ח 3 למניות החברה, קטן היקף החוב של נתנאל גרופ בכ-50 מיליון שקל, וההון עצמי צפוי לגדול לכ-200 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
קומפלקס "נתנאל בשדרה" בחולון
ערן אזרן

המרות אג"ח למניות על ידי גופים מוסדיים ובעלי עניין שבוצעו בשבועות האחרונים הגדילו את הונה העצמי של חברת הנדל"ן נתנאל גרופ, שבשליטת משפחת נתנאל, בכ-50 מיליון שקל. כתוצאה מהמרה של מרבית האג"ח להמרה מסדרה 3, ההון העצמי של נתנאל צפוי לגדול ביותר מ-33%, ולהגיע לרמה של כ-200 מיליון שקל.

נתנאל גרופ, שנסחרת לפי שווי שוק של כ-210 מיליון שקל, עוסקת בייזום תכנון והקמת פרויקטים למגורים ומסחר בישראל. מניית החברה עלתה ב-2017 בכ-6%. בין הגופים שהגדילו את החזקותיהם בעקבות המרת האג"ח - בתי ההשקעות ילין לפידות ואלטשולר-שחם, שהיו עוד קודם לכן בעלי עניין בנתנאל גרופ, וכעת עלו להחזקה של כ-15% ו-10% מהחברה בהתאמה.

סדרה 3 של נתנאל הונפקה ביוני 2014, בהיקף כולל של כ-60 מיליון שקל (ערך נקוב). האג"ח משלמות ריבית שנתית של 6% בתשלומים חצי שנתיים. עפ"י תנאי האג"ח, עד למאי 2017, יחס ההמרה למניות החברה עמד על 6.37 שקל למניה, והחל ממאי 2017 ועד לפירעון הסופי של האג"ח במאי 2019, יחס ההמרה למניות החברה עולה ל-8.2 שקל למניה. מניית נתנאל נסחרת כעת לפי מחיר של 7.57 שקל, כך שהמשמעות היא שהאג"ח נכנסו ל"תוך הכסף".

מתעניינים בהשקעות בתחום הנדל"ן? לניתוח ביצועי חברות הענף הנסחרות בתל אביב לחצו כאן

עד למועד השינוי ביחס ההמרה, רוב המחזיקים (כ-80%) בחרו להמיר את האג"ח שברשותם למניות. מסדרה בהיקף של כ-60 מיליון שקל (ערך נקוב), כ-50 מיליון שקל הומרו למניות, ויתרת האג"ח במחזור מסתכמת בכ-10 מיליון שקל. בעקבות המרה זו צפוי היקף החוב של נתנאל גרופ לקטון בכ-50 מיליון שקל, ובהתאמה ההון העצמי יעלה לכ-200 מיליון שקל. שיעור החזקות הציבור צפוי לעלות לכ-39%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker