בבילון זכתה בבוררות הסכסוך עם מייסדה: זכאית ל-1.5 מיליון דולר

לאחר שחתם על הסכם לרכישת פעילות התרגום של בבילון ב-2014, הודיע מייסד החברה אמנון עובדיה כי העסקה מבוטלת - בשל הטעיה ומצגי שווא מצידה של בילון ■ בהליך הבוררות לא הצליח עובדיה להוכיח את טענותיו, ונדרש לשלם את מלוא התמורה בתוספת שכר טרחה לעורכי דין

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעם לנירצילום: מוטי מילרוד
שלי אפלברג

חברת בבילון, הנשלטת על ידי נעם לניר, פירסמה אתמול (ב') כי הסכסוך עם מייסדה אמנון עובדיה הסתיים בפסק בוררות לטובתה.

עובדיה ייסד את בבילון, ובהמשך מכר את השליטה בה לנעם לניר. כעבור מספר שנים, בספטמבר 2014, חתם על הסכם לרכישת פעילות התרגום של בבילון תמורת 2.5 מיליון דולר - באמצעות חברה פרטית שהקים עם אשתו לצורך העסקה, "בבילון תוכנה". עובדיה טען ביולי 2015 כי במועד העסקה הטעתה אותו בבילון והציגה בפניו מצגי שווא - והודיע על ביטול ההסכם.

הצדדים הפנו את הסכסוך העסקי לבוררות, ואמש פסק הבורר כי חברת בבילון תוכנה של עובדיה לא הייתה זכאית לבטל את ההסכם ואינה זכאית להשבה, לפיצוי או להתאמת התמורה - וכי עליה לשלם את יתרת התמורה על פי ההסכם בסך 1.5 מיליון  דולר (בניכוי 77 אלף שקל שהתקבלו, ובתוספת של  250 אלף שקל בגין הוצאות ושכר טרחה של עורכי הדין).

החברה הבורסאית בבילון, המנוהלת על ידי שנית פאר צפוני, מסרה כי תפעל לגביית החובות, אך כי אין באפשרותה להעריך את הסכומים שייגבו בפועל.

את בבילון ייצג בהליך עו"ד דרור הרפז, שותף במשרד עורכי הדין הרפז אורן אדלר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker