קבוצת ברן: משקיע אסטרטגי ירכוש 12.5% מהחברה בשווי הגבוה ב-20% ממחיר השוק - המניה מזנקת ב-7.5%

מאיר דור: המשקיע יתרום לברן בקשריו הענפים ברוסיה על מנת להעמיק את הפעילות הקיימת ולהרחיב אותה

אלי שיצר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קבוצת ברן מודיעה היום על מהלך של הבעת אמון בחברה. החברה הודיעה הבוקר כי יו"ר החברה, מאיר דור, חתם אמש על סיכום עקרוני להכנסת משקיע אסטרטגי בחברה. קבוצת עבודות התשתית ההנדסיות תצרף את המשקיע האסטרטגי תמורת הנפקת כ-12.5% מהון המניות שלה, במחיר של 95 שקל למניה. מדובר בעסקה המשקפת למניית קבוצת ברן שווי הגבוה בכ-20% מזה שבו פתחה המניה את המסחר הבוקר. בינתיים המשקיעים מתרשמים מכניסת המשקיע הזר ושולחים את המניה לזינוק של 7.5% היום אשר משלים זינוק של 50% מתחילת השנה.

מהלך זה של הכנסת משקיע אסטרטגי משתלב עם סדרת הודעות על זכייה של חוזים גדולים, שאותם פירסמה קבוצת ברן לאחרונה. האחרון ביניהם היה ביום ג' שעבר (ה-18 בספטמבר). הקבוצה דיווחה כי חברת הבת שלה, Westmontage W.M, המוחזקת על ידה בשיעור של 69% ופעילה בגרמניה, זכתה בפרויקט הקמת תשתיות תקשורת וחשמל בשדה תעופה חדש המוקם סמוך לבירת גרמניה - ברלין. הזכייה הינה כחלק ממבנה של קונסורציום, בו שותפות גם החברה הצרפתית Areva, שמתמחה באפסקת ציוד בקרה וחשמל, והחברה הגרמנית Elpro העוסקת בביצוע עבודות חשמל.

היקפו הכולל של הפרויקט מסתכם בכ-70 מיליון דולר אמריקני, והחלק של חברת הבת של קבוצת ברן מסתכם בכ-20 מיליון דולר. התפקיד המיועד לחברת הבת של ברן יעסוק בהקמת תשתיות התקשורת. תחילת ביצוע העבודה צפוי כבר בחודש אוקטובר הקרוב, וסיומן צפוי בעוד שנתיים וחצי.

בחודש יולי האחרון הודיעה הקבוצה על חתימת מכתב כוונות לביצוע עבודות תכנון לפרויקט באירופה בהיקף כספי של 23.5 מיליון שקל, החברה הבת של הקבוצה. ברן מעורבת כיום במספר פרויקטים גדולים בישראל ובחו"ל: פרויקט הרחבה במפעל כרמל אולפינים, השלמת בניין תומך יצור במפעל אינטל בקריית גת בהיקף של 100 מיליון דולר, פרויקט שדרוג תשתית תקשורת, הקמת תחנת גז חופית, טיפול בשפכים אורגניים, פרויקט בתחום התהליכי לחברה מתחום תעשיית המזון. פעילות החברה בחו"ל מתרחבת בארה"ב ובין הלקוחות ניתן למנות את ספרינט, ורייזון ונוקיה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker