אקזיט מרשים לכצנלסון ממפעל הפיס: יעבוד אצל אחיו בשכר של 140 אלף שקל בחודש

(עידכון) שמעון כצנלסון ישמש כמנכ"ל החברה הבת אולימפיה יורו קונסטקרשן, במידה ומינויו יאושר באסיפה הכללית; בנוסף גם בתו של יו"ר הדירקטוריון, עו"ד נטאלי כצנלסון משדרגת את שכרה ב-50% ל-15 אלף שקל בחודש

אלי שיצר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שמעון כצנלסון, יו"ר מפעל הפיס, מסיים את תפקידו ועובר לחברה המשפחתית והציבורית אולימפיה שבשליטת אחיו אוסקר כצנלסון - יו"ר הדירקטוריון של אולימפיה. אולימפיה פירסמה אתמול הודעה על כינוס אסיפה כללית למינויו של שמעון כצנלסון למנכ"ל החברה הבת, אולימפיה יורו קונסטקרשן, תמורת שכר של 25 אלף יורו בחודש. האסיפה הכללית תיערך ב-30 באוקטובר לאישור עסקה בין החברה לבין בעל עניין בה.

בהתאם לחוק החברות דרוש אישור מיוחד לעסקת בעלי עניין, כך שבנוסף למשקיעים המוסדיים שיהוו לשון מאזניים באישור המינוי של שמעון כצנלסון והעלאת שכרה של הבת נטאלי, נראה כי מי שעשויה לטרפד מהלך זה היא קבוצת ברונפמן פישר המחזיקה ב-22% ממניות אולימפיה. עם זאת, לאור הגשת המינוי לאישור האסיפה הכללית נראה כי קיימת הסכמה מצדה של קבוצת ברונפמן פישר למינויים.

ישראלום מקבוצת ברונפמן פישר רכשה 22% ממניות חברת אולימפיה בתחילת יולי אשר מהוות כמעט מחצית מהמניות של בעלי השליטה אוסקר כצנלסון, אלכס גור, יוסי בר וחיים גוטרמן שישארו לאחר הרכישה עם 23% מהחברה. על ההודעה הראשונית בעניין הצדדים הוחלט בתחילת יולי.

קבוצת אולימפיה הרחיבה משמעותית את היקפי פעילותה בשנה האחרונה, בעיקר באזור מזרח אירופה בו פועלת חברת נאנט נדל"ן, המוחזקת בשיעור של כ-29.3% על ידי אולימפיה. מניותיה של נאנט נסחרות בלונדון לפי שווי של כ-2 מיליארד שקל. החברה מתמחה בייזום למגורים בהונגריה ובפולין, ובאחרונה אף נכנסה לפעילות ברומניה ובקרואטיה.

מבקר המדינה ציין בדו"ח שלו על מפעל הפיס כי "קיימים אי סדרים בחלוקת תרומות לקרובי משפחה של זכיינים ובהקצבות לרשויות מקומיות של חברי דירקטוריון של מפעל הפיס באופן שאינו תקין ואינו הולם".

מחברת אולימפיה נמסר כי "בעלי המניות הגדולים בחברת אולימפיה יורו, המוחזקת על ידי אולימפיה בשיעור של 45%, פגשו את מר שמעון כצנלסון ונתנו ברכתם למינויו לתפקיד. מר כצנלסון הינו בעל רקע ניהולי עשיר ובעל ידע בתחומים רלוונטיים רבים, המתאימים לתפקיד מנכ"ל אולימפיה יורו, וכן דובר שפות הרלוונטיות למדינות היעד בהן פועלת החברה.

"מינוי שמעון כצנלסון נועד לעבות את המערך הניהולי של קבוצת אולימפיה באירופה ולסייע לאולימפיה יורו לפתח את עסקיה באוקראינה ובמדינות נוספות. יצויין כי אולימפיה יורו השלימה השנה גיוס של כ-70 מיליון דולר, ובכוונתה להאיץ את קצב ההשקעות והפיתוח במדינות מזרח אירופה בהן היא פועלת. נזכיר כי מינויו של שמעון כצנלסון מותנה עדיין באסיפה הכללית של בעלי מניות אולימפיה החזקות הציבורית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker