תפוז: ההכנסות עלו ב-31% ל-8 מיליון שקל אולם הכניסה לתחומי פעילות חדשים העבירה את החברה להפסד קטן

גורו האינטרנט ג'ף פולבר התמנה לדירקטור בחברת הבת BlogTV.com ויקבל אופציות ל-1.5% ממניות החברה; כאשר ברבעון השני צמחו ההכנסות ממגזר האינטרנט לכ-3.9 מיליון שקל, לעומת כ-3.4 מיליון שקל ברבעון המקביל

אלי שיצר
אלי שיצר

מפעילת הפורטל תפוז ואתר פליקס, חברת תפוז אנשים שבבעלות סאני של אילן בן דב (66%), סיכמה את המחצית הראשונה של שנת 2007 עם צמיחה בהכנסות בכל תחומי פעילותה, אולם עברה לדווח על הפסד ברבעון השני של השנה. את הרבעון השני של 2007 סיימה עם הכנסות בסך כ-8 מיליון שקל, גידול של כ-31% לעומת הכנסות של כ-6.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. את המחצית כולה סיימה תפוז עם הכנסות של כ-15.8 מיליון שקל, גידול של 34% לעומת הכנסות של כ-11.8 מיליון שקל במחצית הראשונה של שנת 2006.

הכנסות החברה נובעות כיום מפעילות בתחומי האינטרנט והתוכן הסלולרי, כאשר ברבעון השני צמחו ההכנסות ממגזר האינטרנט לכ-3.9 מיליון שקל, לעומת כ-3.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, ואילו ההכנסות מתחום הסלולר עלו לכ-4.1 מיליון שקל, בהשוואה לכ-2.7 מיליון שקל אשתקד - גידול של כ-53%.

הגידול בהיקפי הפעילות של החברה תרם גם לגידול ברווח הגולמי האבסולוטי של תפוז, שהסתכם ברבעון השני בכ-4.7 מיליון שקל, גידול של 27% לעומת רווח גולמי של כ-3.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בצד הבשורות הפחות מעודדות ניתן לראות את הגידול של 43% שנרשם בהוצאות התפעוליות של החברה בהן הוצאות הפיתוח, הוצאות המכירה והוצאות ההנהלה וכלליות. גידול זה שחק את הרווח התפעולי של תפוז ל-350 אלף שקל ,לעומת רווח תפעולי של 700 אלף שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווח התפעולי נובעת בעיקר מגידול בהוצאות התפעול של מוצר ה-BlogTV בחו"ל.

קופת המזומנים התפוחה של תפוז שהסתכמה בכ-16 מיליון שקל בסוף יוני 2007 תרמה לחברה הכנסות מימון של כ-580 אלף שקל, אולם ניסיון ההתרחבות של החברה בפעילות ה-BlogTV בחו"ל גובה מחיר יקר והחברה עברה לשרוף כ-2.3 מיליון שקל בפעילותה השוטפת.

הרווח הנקי של תפוז הסתכם במחצית הראשונה ב-223 אלף שקל, לעומת רווח של כ-1.7 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2006. עם זאת, את הרבעון הראשון סיכמה תפוז עם מעבר להפסד קל של 28 אלף שקל.

תפוז משקיעה כיום משאבים משמעותיים בחברת הבת, בלוג טי.וי.קום (BlogTV.com), שהחלה לפעול אשתקד בשווקים הבינלאומיים, בהם היא משווקת את הטכנולוגיה שפיתחה. במקביל, החלה תפוז בחודשים האחרונים לפעול באופן עצמאי בשוק בארה"ב, וכבר כיום, חודשיים לאחר תחילת הפעילות, נרשמו לאתר החברה בארה"ב כ-20 אלף גולשים, וקצב המצטרפים היומי עומד על מאות מדי יום - כך מציינים בחברה.

במסגרת חיזוק התשתית הניהולית של הבלוג טי.וי, מונה גיא אליאב למנכ"ל חברת BlogTV.com, במקביל לתפקידו כמנכ"ל תפוז. לאחרונה צירפה תפוז לשורותיה את ג'ף פולבר, שהוגדר על ידי המגזין "ביזנסוויק" כ"גורו" בתחומי הטכנולוגיה והתקשורת בעולם, ומי שנחשב לאחד ממובילי תעשיית הטלויזיה ברשת, ובין היתר הקים את רשת הטלוויזיה האינטרנטית Network2. פולבר הצטרף לדירקטוריון BlogTV.com, ובמסגרת זו יקבל אופציות לרכישת עד 1.5% ממניותיה של החברה לפי שווי של כ-11 מיליון דולר, לתקופה של ארבע שנים ממועד הצטרפותו לדירקטוריון.

בנוסף, פיתחה תפוז במהלך 2007 את האתר OK, המשמש בעמוד בית מתואם אישית, המאפשר לגולש לרכז בעמוד אחד את המידע המעניין אותו ברשת.

גיא אליאב, מנכ"ל תפוז אנשים, ציין היום כי "במחצית הראשונה של שנת 2007 המשיכה תפוז לצמוח בכל תחומי פעילותה. לאחרונה תגברנו את מערך המכירות של תחום האינטרנט, ואנו צופים גידול נוסף בהכנסות מתחום זה בהמשך שנת 2007. אנו מגבירים את מאמצינו כדי לקדם את פעילות חברת הבת, BlogTV.com, בארה"ב ובמדינות נוספות, ואנו רואים בחברה ייחודית זו פוטנציאל משמעותי ליצירת ערך עבור בעלי המניות בתפוז במהלך השנה הקרובה. פעילות הבלוג טי.וי, כמו גם הפעילויות החדשות אליהן נכנסנו בשנה האחרונה, כרוכה בהגדלת הוצאות פיתוח תפעול ושיווק, אך אני משוכנע שמדובר בפעילויות שיהוו את מנועי הצמיחה העתידיים של תפוז, ושיתרמו להגדלת רווחי תפוז בעתיד הלא רחוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ