קבוצת לוינשטין מצטרפת לטרנד הישראלי ופותחת נציגות בהודו; פוטנציאל ההשקעה בשוק ההודי נאמד בכ-50 מ' ד'

מנכ"ל קבוצת לוינשטין הודיע כי פתיחת המשרדים נעשתה לאחר בדיקות שעשתה הקבוצה עם יזמים וקבלנים בהודו

אלי שיצר
אלי שיצר

קבוצת לוינשטין פותחת משרדים בהודו ומצטרפת לטרנד של חברות ישראליות שעשו זאת. -בין הישראליות שנכנסו להודו ניתן למנות את החברות של פישמן, זיסר ונתן חץ שנכנסו לאחרונה לתת היבשת. פוטנציאל ההשקעה של קבוצת לוינשטין בשוק ההודי נאמד בכ-50 מיליון דולר

המשרד בעיר בנגלור בירת ההיי-טק של המדינה, ייקרא Lev India, אולם כוונת לוינשטין להיכנס לשותפויות בפרויקטים בכל רחבי הודו. שאול לוטן, מנכ"ל קבוצת לוינשטין: "פתיחת המשרדים נעשתה לאחר שנציגי החברה סיירו בהודו ונפגשו עם מספר אנשי עסקים וקבלנים מקומיים. אנו בודקים אפשרויות השקעה נוספות בארצות אחרות כגון וייטנאם".

נציג החברה, המהנדס ירון גלבהרט עבר עם משפחתו השבוע להתגורר בהודו. גלבהרט, שהיה מנהל פרויקט "מגדל דיסקונט - לוינשטין" והתמנה למנהל הפעילות ההודית אמר היום: "הודו מוצפת היום בכסף מקומי וזר המופנה להשקעות נדל"ן, וזאת לאור פתיחת השוק ההודי להשקעות זרות ב-2005. יחד עם זאת המימון הבינלאומי אינו מציע תמיכה הנדסית אלא כסף בלבד, וכאן אנו נכנסים לתמונה. נציע לשותפינו ההודים לא רק השקעות כספיות אלא גם את הידע ההנדסי שצברנו בבניית הייטק ומגורים".

קבוצת לוינשטין פעילה כיום במספר מוקדים בחו"ל ביניהם: פעילות בפולין, הונגריה, רומניה וקרואטיה ( 15 אלף יח"ד) באמצעות חברת נאנט בה מחזיקה החברה 20%; בניית 3,500 יחידות דיור בארבעה פרויקטים בקפריסין הצפונית (קפריסין התורכית); בניין משרדים בבלגרד בשטח של 20 אלף מ"ר, שנמכר לבנק מזרח אירופאי ופעילות בלונדון, באמצעות חברת פבר שבבעלותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker