בזכות מגדל אטריום: הרווח מהשכרת הנכסים של אמות טיפס ב-13%

המגדל תרם 17 מיליון שקל להכנסות של החברה משכר דירה ■ החברה רשמה ירידה ברווח הנקי בגלל הכנסת מס חד פעמית ברבעון המקביל; תחלק דיווידנד של 62 מיליון שקל ביוני, ובשבוע הבא תשיק את הפרויקט ברחוב תוצרת הארץ

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מגדל אטריום של אמות ברמת גן
מגדל אטריום ברמת גןצילום: עופר וקנין

מגדל המשרדים היוקרתי אטריום ברמת גן ממשיך להיות הסיפור המרכזי בדו"חות אמות גם ברבעון הראשון של 2017. בזכות האכלוס שלו, החברה רשמה ברבעון זה גידול של 11% בהכנסות מהשכרת נכסים ביחס לרבעון המקביל, ל-171 מיליון שקל.

מכיוון שבמקביל לכך הצליחה החברה להקטין את עלות של תפעול הנכסים בכ-2 מיליון שקל, היא רושמת עלייה של 13% ברווח מהשכרת הנכסים (NOI), ל-155 מיליון שקל, כש-17 מיליון שקל מתוכם מגיעים מאכלוס מגדל אטריום. ה-NOI של החברה מנכסים זהים עלה ב-12.5%, ל-154 מיליון שקל, כשמתוכם מגדל אטריום תרם 16 מיליון שקל, עלייה של 13 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל.

לניתוח מפורט של ביצועי החברות החזקות במשק היכנסו לטבלת הרכב המדד

בשורה התחתונה, אמות רושמת ירידה של 37% ברווח הנקי, ל-81 מיליון שקל, שנובעת מעלייה חדה בהוצאות המימון הרבעוניות, מ-5 מיליון שקל ל-29 מיליון שקל, בשל ירידת מדד מתונה ביחס לירידה בתקופה המקבילה. וכן, מכך שברבעון הראשון של 2016, רשמה החברה הכנסת מס חד פעמית, בזכות הירידה במס החברות בסך 46 מיליון שקל. עם זאת, הרווח הנקי הריאלי מפעילות ההשכרה של החברה, ה-FFO הריאלי, עלה ב-18% ל-99 מיליון שקל, בזכות הכנסות ממסים נדחים, שערוך אופציות וירידה בהוצאות על הפרשי הצמדה והפרשי שער.

מאז הרבעון שעבר אמות רכשה שני בנייני משרדים, שנוספו ל-99 הנכסים שהיו לה קודם - בניין ברמת החייל בהשקעה של 280 מיליון שקל, ובניין במבשרת ציון, שנרכש תמורה 74 מיליון שקל. במקביל, החברה הצליחה לרשום ירידה ברמת המינוף שלה, מ-50% ל-48%, בעיקר בזכות הנפקת המניות שהחברה ביצעה בדצמבר, שבה גויסו 267 מיליון שקל.

אמות תחלק ביוני בגין הרבעון הראשון דיווידנד של 20 אגורות למניה, בהתאם למדיניות שעליה הצהירה בדו"חות לסיכום 2016, שלפיה תחלק השנה דיווידנד של 84 אגורות למניה. בסך הכל תחלק החברה ביוני 64 מיליון שקל כדיווידנד לבעלי המניות.

אמות, שבשליטת אלוני חץ, תשיק בשבוע הבא את הפרויקט הבא שלה אחרי אטריום, המגדל שהיא בונה ברחוב תוצרת הארץ במזרח תל אביב בשיתוף עם חברת הנדל"ן המניב גב ים, שבשליטת נכסים ובניין. החברה גם תתחיל את הבנייה של פרויקט נוסף, בחולון.  מניית אמות עלתה מתחילת השנה ב-17%, ושווי השוק של החברה נמצא ברמת שיא של 5.7 מיליארד שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker