הושלם השלב הציבורי בהנפקת האג"ח: חלל תקשורת גייסה 246 מיליון שקל

כשבוע לאחר שגייסה מהמוסדיים כ-190 מיליון שקל, השלימה החברה שבשליטת שאול אלוביץ' את השלב הציבורי; הריבית נקבעה על 4.74%

גיא ארז
גיא ארז
לווין של חלל תקשורת
שיגור הלוויין עמוס 2 של חלל תקשורתצילום: אי־אף־פי
גיא ארז
גיא ארז

כשבוע לאחר הסתערות המוסדיים על סדרת אגרות החוב להמרה החדשה של חלל תקשורת , החברה השלימה בהצלחה את השלב הציבורי. החברה, שבשליטת חברת יורוקום של שאול אלוביץ' (64.3%), גייסה בשבוע שעבר כ-190 מיליון שקל מהמוסדיים, עת זכתה לביקושים של קרוב ל-765 מיליון שקל. היום דיווחה החברה כי בשלב הציבורי גייסה עוד כ-56 מיליון שקל, ובסך הכל כ-246 מיליון שקל. במקור תכננה החברה לגייס סכום נמוך יותר, של בין 100 ל-200 מיליון שקל, ובזכות הביקושים הגבוהים בחרה להגדילו.

ההנפקה כללה אגרות חוב להמרה, הצמודות לשער הדולר, למח"מ של כ-5.7 שנים. מחיר הסגירה במכרז לציבור משקף לאגרות החוב תשואה שנתית של 4.74%, לא כולל מרכיב ההמרה של אגרות החוב.

ואיזו אג"ח קונצרנית הפכה אטרקטיבית? בעמוד הזה מסתתרים נתונים מעניינים

צבר ההזמנות של החברה עמד על 506 מיליוני דולר נכון ליום 31 בדצמבר 2016. בנוסף לצבר זה, דיווחה החברה על משא ומתן לעדכון הסכמים עם ממשלת ישראל, שצפוי להניב כ-34 מיליוני דולר במצטבר וכן על התקשרות בסך 2.5 מיליוני דולר במצטבר להרחבת הסכם קיים למתן שירותי תקשורת לוויינית באמצעות הלוויין עמוס 4 עם לקוח באסיה.

פועלים איביאי - חיתום והנפקות ודיסקונט קפיטל חיתום הובילו את ההנפקה, ואליהם הצטרפו איפקס הנפקות, מנורה מבטחים חיתום, ברק קפיטל חיתום, רוסאריו שירותי חיתום, אקסלנס נשואה חיתום, ענבר הנפקות ופיננסים, אגוז הנפקות ופיננסים וסייבל שוקי הון. את החברה ליווה עורך הדין שאול אדרת ממשרד שבלת ושות'.

דוד פולק, מנכ"ל חלל-תקשורת: "שמחנו להשלים בהצלחה רבה את מהלך הנפקת אגרות החוב להמרה ואנו מודים לציבור המשקיעים על הבעת אמון נוספת בחברה ובפעילותה. נמשיך לעבוד קשה כדי להצדיק אמון זה. כידוע החברה החלה,  יחד עם חברת בואינג, בבנייתו של הלוויין עמוס 17, אשר מתוכנן להיות משוגר ברבעון הראשון של 2019. כניסתו של הלוויין לפעילות צפויה לחזק משמעותית את תוצאות החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ