דלק קידוחים קולטת את אבנר: השותפות הממוזגת תחל להיסחר לפי שווי של כ-16 מיליארד שקל

לאחר המיזוג, דלק קידוחים תתברג ברשימת עשר החברות הציבוריות הגדולות בישראל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי אבו
ערן אזרן

דלק קידוחים ואבנר חיפושי נפט דיווחו הבוקר כי התקיימו התנאים המתלים המאפשרים את מיזוגה של אבנר לתוך דלק קידוחים, וכי השותפות הממוזגת צפויה להתחיל להיסחר בבורסה כבר ביום א' הקרוב.

לאחר המיזוג, דלק קידוחים תתברג ברשימת עשרת החברות הציבוריות הגדולות בישראל -  בעלת שווי שוק צפוי של כ-16 מיליארד שקל. גם סדרות האג"ח של השותפויות יאוחדו לסדרה אחת בהיקף של כ-400 מיליון דולר.

הליך המיזוג ההחל לפני כשנה נמצא בשלבים סופיים, לאחר שהתקבלו, בין היתר, גם אישור הממונה על הנפט, אישור רשות המיסים וכן אישור חברת הדירוג "מידרוג", אשר אישרה כי אין במיזוג כדי לפגוע בדירוג החוב של השותפות המאוחדת, אשר יוותר על A1il.

יחס המרת יחידות ההשתתפות בין דלק קידוחים ואבנר נותר 1:5.32 כפי שנקבע במסגרת אישור המיזוג בשותפויות. יום המסחר האחרון ביחידות ההשתתפות שהונפקו על-ידי אבנר צפוי לחול ביום רביעי הקרוב (17 במאי), לאחר קבלת תעודת המיזוג הרשמית לשותפות הממוזגת.

יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים ואבנר, שהוביל את הליך המיזוג: "השותפות הממוזגת, כאחת מעשרת התאגידים הגדולים בישראל, תהווה עוגן מרכזי למשקיעים מקומיים וזרים ותאפשר להם להיחשף למגוון הרחב ביותר של נכסי גז ונפט במשק המקומי, באמצעות תאגיד ענק בעל סחירות ונזילות גבוהים יותר. בכוונתנו לבחון רישום כפול של התאגיד הממוזג בבורסה זרה לצד הבורסה הישראלית, על מנת להגדיל את בסיס המשקיעים והגישה לשווקי ההון".

את עסקת המיזוג ניהל משרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות' בהובלתם של עוה"ד אורי רוזנברג, אפרת חוזה-אזרד ויניב כהן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker