אלוביץ' מגייס 350 מיליון שקל באג"ח ליורוקום נדל"ן

התמורה שתתקבל בגין האג"ח, שיהיו בעלות מח"מ של 4 שנים, תשמש את יורוקום נדל"ן לפירעון חוב של 330 מיליון שקל לקונסורציום מממנים בראשות בנק מזרחי טפחות וארבעה גופים מוסדיים - פסגות, כלל ביטוח, אלטשולר שחם ומנורה מבטחים

מיכאל רוכוורגר
שאול אלוביץ'
שאול אלוביץ'צילום: אייל טואג

חברת יורוקום נדל"ן, מקבוצת יורוקום של שאול אלוביץ', צפויה להנפיק במאי־יוני סדרת אג"ח ציבורית בהיקף של 350 מיליון שקל. האג"ח יהיו מגובות בשעבוד על המניות של חברת חלל תקשורת ועל עודפים בהיקף של כמה מאות מיליוני שקלים בגין נדל"ן פרטי המוחזק בידי יורוקום, בעיקר פרויקט מגורים, מסחר ומשרדים מידטאון בתל אביב, וכן מפרויקט נדל"ן בשכונת נווה צדק בתל אביב.

כך, עבור המשקיעים שירכשו את האג"ח מדובר יהיה בהשקעה בחוב בעל סיכון לא גבוה יחסית. שכן שווי הבטוחות גבוה בכמה מאות מיליוני שקלים מגובה החוב שיונפק.

ואיזו אג"ח קונצרנית הפכה אטרקטיבית? בעמוד הזה מסתתרים נתונים מעניינים

התמורה שתתקבל בגין האג"ח, שיהיו בעלות מח"מ (משך חיים ממוצע) של 4 שנים, תשמש את יורוקום נדל"ן לפירעון חוב של 330 מיליון שקל לקונסורציום מממנים בראשות בנק מזרחי טפחות וארבעה גופים מוסדיים — פסגות, כלל ביטוח, אלטשולר שחם ומנורה מבטחים. מדובר ביתרת ההלוואה שהעניקו המממנים ליורוקום נדל"ן ב–2014 בהיקף מקורי של 800 מיליון שקל, והיא היתה אמורה להיפרע סופית בסוף 2019.

את הגיוס הנוכחי, שנועד להקטין את עלויות המימון של האג"ח מטעם יורוקום נדל"ן, מובילים דורון תורג'מן, מנכ"ל אינטרנט זהב ובי־קום, אפסילון חיתום מקבוצת אי.די.בי, ויועצת ההנפקה היא חברת גיזה זינגר אבן.

ברבעון הרביעי של 2016 ניהלה יורוקום נדל"ן מגעים עם המממנים לגבי עדכון תנאי הלוואה של החברה. הצורך בשינוי תנאי ההלוואה נבע ממצוקת נזילות שאליה נקלעה יורוקום נדל"ן, שאמורה היתה בסוף דצמבר 2016 להחזיר למלווים 87 מיליון שקל.

בהתאם להסכמות שהתגבשו עם המלווים, הריבית השנתית בגין יתרת ההלוואה עלתה מ–6% ל–7.5%. בנוסף, יורוקום פרעה 44 מיליון שקל בסוף פברואר, ואמורה לפרוע 43 מיליון שקל עד סוף יוני 2017.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker