פורסייט הגישה מסמכים לרישומה בנאסד"ק: המניה מזנקת ב-18% במחזור הגבוה בבורסה

יצרנית המערכת למניעת תאונות דרכים בצעד נוסף בדרך למסחר בניו יורק, כפי שהודיעה בעבר ■ מתחילת השנה זינקה המניה בכ-320% לשווי שיא של 670 מיליון שקל

גיא ארז
גיא ארז
הדמיה של מערכת הבטיחות של פורסייט
הדמיה של מערכת הבטיחות של פורסייטצילום: מתוך האתר foresightauto.

מניית פורסייט לא עוצרת. הבוקר דיווחה החברה, הבוחנת את כניסתה לשוק ההון האמריקאי, כי הגישה בסוף השבוע שעבר לרשות לני"ע האמריקאית (SEC) ולנאסד"ק טיוטה פומבית ראשונה של מסמך רישום של החברה. החברה, המפתחת מערכת למניעת תאונות דרכים, לא תגייס הון ברישומה לנאסד"ק, ומניותיה ייסחרו באמצעות בטוחות סחירות, ADR, כאשר כל נייר מסוג ADR ייצג 5 מניות של החברה.

מניית החברה מגיבה בחיוב רב לדיווח, ומזנקת בכ-17% תוך ריכוז המחזור הגבוה בבורסה (כ-21 מיליון שקל, לעומת 3.5 מיליון שקל בממוצע) לשווי שיא של קרוב ל-670 מיליון שקל. בכך, משלימה המניה טיסה של מעל ל-50% בארבעת ימי המסחר האחרונים, וזינוק מטאורי של 320% מתחילת השנה.

שווי השוק הנוכחי של החברה גבוה בכ-120% מהשווי העתידי שהעניקו לחברה ב"אדיסון" בסוף החודש שעבר, בעדכון מחיר היעד לאחר דו"חותיה הכספיים, כחלק מפרוייקט האנליזה של הבורסה.

החברה לא תגיש את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של השנה, לאור בקשתה לדווח פעמיים בשנה בלבד - בתור תאגיד קטן. שווי החברה הנוכחי אמנם לא מאפשר לה ליהנות מהקלה זו של הבורסה, אך בעת הגשת בקשתה החברה עמדה בתנאי הסף לכך. בדו"חותיה לשנת 2016 דיווחה החברה על הפסד של 51 מיליון שקל, רובו (32.7 מיליון שקל) בשל הוצאות רישום למסחר בבורסה. החברה הוציאה 3.4 מיליון שקל על הוצאות מו"פ, יותר מכפול מכך - 8.4 מיליון שקל, על הוצאות הנהלה וכלליות, 5.3 מיליון שקל כתגמול הוני מבוסס מניות ליועצים, ו-860 אלף שקל הוצאות מכירה ושיווק.

פורסייט, שבשליטת חברת מגנ"א (40%) של חיים סיבוני, המכהן כמנכ"ל פורסייט וסוחר השלדים כפיר זילברמן (5%), גייסה מתחילת השנה למעלה מ-43 מיליון שקל בגיוסי הון פרטיים – המאפשרים לה לעמוד בדרישות ההון לרישום בנאסד"ק. החברה נהנתה מהעניין הגובר של המשקיעים בתחום מניעת תאונות הדרכים מאז מכירתה של מובילאיי לאינטל – ובימים העוקבים למכירה ביצעה את גיוסי ההון.

מבחינה עסקית, החודש יצא לדרך פיילוט של החברה עם אחת מיצרניות הרכב הגדולות בסין, JAC Motors. מטרתו, לפי דיווחי החברה, היא הדגמת ביצועי המערכת המפותחת של פורסייט, לגילוי סכנות והתרעה בפני תאונות דרכים. למעט עלויות יצור המערכת, הובלתה והתקנתה, הפיילוט ימומן על ידי היצרן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker