מנרב זכתה במכרז של הרכבת הקלה: תבנה תחנה וקטע מסילה תמורת 224 מיליון שקל

חברת התשתיות תקים את התחנה של הרכבת ברחוב אליפלט בתל אביב ואת מנהרת הגישה לה מרחוב הרצל הסמוך, ותסלול קטע מסילה בין רחוב קויפמן לרחוב פינס

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
 אברהם קוזניצקי, בעל השליטה במנרב אחזקות
אברהם קוזניצקי, בעל השליטה במנרב אחזקותצילום: עופר וקנין

חברת מנרב הנדסה תבצע את עבודות ההקמה של "פורטל המסילה הטורקית" כחלק מהקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן - לאחר שזכתה בסוף השבוע במיכרז של החברה הממשלתית נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים). מנרב צפויה לקבל בתמורה לביצוע הפרויקט 224 מיליון שקל, כשלפי ההודעה, הקמת הפרויקט תארך 36 חודשים.

מנרב אחזקות, החברה האם הבורסאית של מנרב הנדסה, דיווחה הבוקר למשקיעים על הזכייה במכרז. מניית מנרב אחזקות עולה כעת ב-4% בעקבות ההודעה.

הקו האדום של הרכבת הקלה הוא הקו הראשון שלה - ואורכו לכשיושלם יהיה 23 ק"מ. הקו יחבר בין בת ים לפתח תקווה, דרך דרום תל אביב, רמת גן ובני ברק. העבודות שתבצע מנרב יהיו בחלק התל אביבי של הקו.

עבודות אלה יכללו הקמה של קטע מסילה באורך של כקילומטר בין רחוב קויפמן - שממשיך את שדרות ירושלים בסמוך לטיילת של תל אביב, לרחוב פינס שבשכונת נווה צדק. בנוסף יכללו העבודות הקמה של תחנה ברחוב אליפלט, שבין פלורנטין למושבה האמריקאית - כולל מנהרה שתאפשר גישה לתחנה זו מרחוב הרצל.

מתחם בניית הרכבת הקלהצילום: אייל טואג

מנרב אחזקות, שבשליטת אברהם וזיווה קוזינצקי (67%) נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי שוק של כחצי מיליארד שקל, לאחר שמחיר המניה שלה עלה בכ-20% ב-12 החודשים האחרונים. מנרב הנדסה, שבבעלותה המלאה, מרכזת את פעילות פרויקטי התשתיות של מנרב, כשהפרויקט הבולט ביותר שלה בשנים האחרונות היה בנייה של חלק ניכר מעיר הבה"דים עבור צה"ל בנגב, שהחברה היא גם הזכיינית שמפעילה מגוון שירותים במקום.

בסוף פברואר ביצעה מנרב אחזקות הנפקה של פעילות מרכזית אחרת שלה, פעילות הבנייה למגורים שאותה מרכזת החברה הבת מנרב פרויקטים, וכך יצרה חברה ציבורית חדשה בקבוצה. לאחר ההפקה, שבוצעה לפי שווי של כ-340 מיליון שקל, החלו מניות החברה הבת מנרב פרויקטים להיסחר במקביל למניות החברה האם, שממשיכה להחזיק ב-72% ממניותיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker