כל קבוצת עסקים צריכה מלון

מלון יכול לשמש גם כמכבסה לכספים - תשאלו את צולר

אתי אפללו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אתי אפללו

כל קבוצת עסקים צריכה מלון. מלון, מסתבר, זו השקעה מצוינת. התיירות חזרה לפרוח, שווי הנכס הנדל"ן עצמו לא מבוטל, ניתן לתת לעובדי קבוצת העסקים ואורחיה (לדוגמא, חברי מרכז ליכוד) סופי שבוע במחירי עלות. ויותר מכל - מלון מסתמן כהשקעה העסקית האטרקטיווית של השנה - בגלל המכבסה. לא המכבסה של המלון, אלא העובדה שמלון יכול לשמש כמכבסת כספים של קבוצת העסקים. מטויוטת הדו"ח של משרד האוצר, שבדק את קרן הפנסיה העל של הסתדרות העובדים הלאומית (שבבעלותה מלון הוד המדבר), ניתן לעלות מספר רעיונות למקצת השימושים שקבוצת עסקים יכולה לעשות במלון שברשותה:

■ אם למשל יש בקבוצת העסקים שתי חברות, אחת מצליחה, ואחת פחות. החברה המצליחה יכולה למכור לחברה המצליחה פחות חלק מהמלון, מתחת לשוויו הכלכלי.

■ אם המלון חלילה יפסיד, אין זה אומר שהחברה החלשה צריכה לשאת בהפסדים בהתאם לאחוזים שהיא מחזיקה במלון, אפשר לגלגל את ההפסדים על החברה החזקה בקבוצה.

■ החברה שמחזיקה במלון יכולה גם להזרים לו כספים על מנת "להשביח את המלון". המלון מצידו, יכול לעשות מה שכל מלון רגיל עושה במהלך עסקיו השוטפים - לתת הלוואות לחברות אחרות באותה קבוצת העסקים.

■ את ההלוואות שהמלון נותן לחברות האחרות בקבוצת העסקים הוא יכול שלא לגבות, או לגבות ללא ריבית. ככל הנראה המלון גם לא צריך בטחונות מהחברות בקבוצת העסקים על מנת להעמיד להן את ההלוואות. אחרי הכל, המנכ"ל נמצא אצלו בג'קוזי לפחות פעם בחודש.

■ המלון יכול גם לנצל את "כספי ההשבחה" על מנת להשקיע בחברות אחרות, קשורות יותר או פחות לחברה שמחזיקה במלון עצמו. כי זה הרי ידוע, למלונות - אין ועדות השקעות מציקות ששואלות שאלות.

■ כספים שמועברים לצרכי "השבחה" של המלון, אגב, זה שם יפה לכיסוי הפסדים שנגרמים מאותו הנכס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker