מהי קרן האג"ח המצטיינת מתחילת 2017?

קרן כוון אג"ח דינאמית השיגה תשואה של 7.7% מתחילת השנה תוך נטילת סיכון גבוה יחסית, ומלמדת כי קרן אג"ח היא לא תמיד מכשיר השקעה סולידי ■ במקום השני נמצאת פסגות פרימיום עם תשואה של 6.8% ובמקום השלישי פסגות ניהול השקעות עם תשואה של 5.4%

אורן מג'ר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
חדר מסחר בבורסה בתל אביב
חדר מסחר בבורסה בתל אביבצילום: דן קינן

קרן הנאמנות כוון אג"ח דינאמית בניהולה של איילון השיגה את התשואה הגבוהה בקטגוריית קרנות נאמנות אג"ח בארץ כללי עם תשואה של 7.7%, מתחילת 2017. קרן הנאמנות פסגות פרימיום הגיעה למקום השני עם תשואה של 6.8%. במקום השלישי נמצאת פסגות ניהול השקעות עם תשואה של 5.4%. הקרנות איילון 20/80 מניות חול ישראל ואזימוט 18/82 חי דיבידנד הגיעו למקום הרביעי והחמישי עם תשואה של 5.4% מתחילת השנה. כך עולה מטבלת התשואות של קרנות הנאמנות בקטגוריית אג"ח בארץ כללי  בפורטל Finance TheMarker (הנתונים נכונים למועד פרסום הכתבה).

>> טבלת התשואות של קרנות הנאמנות בקטגוריית אג"ח בארץ כללי

קרנות האג"ח הכלליות, המשלבות גם השקעה במניות ואג"ח קונצרני נחשבות פופולאריות לאחרונה בקרב משקיעים. בניגוד לרושם, קרנות אג"ח הן לא תמיד מכשיר סולידי: מדובר בקטגוריה רחבה למדי הכוללת גם קרנות שהפיזור שלהן אינו גבוה, עם רמת סיכון גבוהה. זאת  לעומת קרנות שמשלבות השקעה באפיקים סולידיים יחסית כמו מק"מ ואג"ח מדינה. מתחילת השנה, ממוצע התשואה בקטגוריית אג"ח בארץ כללי היתה 4.7%. בתקופה זו תת הקטגוריה המובילה מבחינת התשואות היו קרנות בהרכב של מעל 30% מניות, שהשיגו תשואה של 9.7%. 

כוון אג"ח דינאמית נמנית על קטגוריית קרנות האג"ח המחזיקות בעד 30% מניות, ובהתאם למדיניות הקרן החזיקה (נכון לפרסום הנתונים) ב 26%  מניות.  מדיניות פסגות פרימיום להחזיק בחשיפה מרבית של 30% - 50% מניות, ונכון למועד הכנת הכתבה החזיקה ב 42.7%. 

רוצים לקבל מידע בזמן אמת על הקרנות הטובות בישראל? היכנסו למדור קרנות הנאמנות בפורטל Finance וצפו בנתונים לפי חתכי זמן שונים

טבלת התשואות של קרנות הנאמנות בקטגוריית אג"ח בארץ כללי

הכותב הוא מנהל מותג TheMarker Finance

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker