אליום הגדילה את אחזקתה בפרויקט חדשני לטיפול בסוכרת ובהשמנת יתר

החברה חתמה על מזכר הבנות מחייב עם חוקרים מהאוניברסיטה הלאומית של סינגפור, שמקנה לה את הבעלות המלאה בפיתוח ובשיווק מערכת Allevetix המיועדת להקטין את ספיגת הסוכרים בדם - באמצעות שרוול שנצמד לדופן הפנימי של המעי הדק

יורם גביזון
מדידת היקפים, שומנים

חברת אליום, שמפתחת מיכשור רפואי בטכנולוגיות זעיר פולשניות, חתמה על מזכר הבנות מחייב עם חוקרים מהאוניברסיטה הלאומית של סינגפור - שמקנה לה את הבעלות המלאה בפיתוח ובשיווק מערכת Allevetix שמיועדת לטיפול בסוכרת מסוג 2 ובהשמנת יתר.

כחלק מההסכם פועלת אליום להקמת חברה בת ייעודית חדשה בבעלותה המלאה, שאליה יועברו זכויות הקניין הרוחני וזכויות המסחור של המערכת.

'אסף אלפרוביץ
אסף אלפרוביץ'צילום: תמונות אליום מדיק

החברה הבת תעניק לקבוצה של 4 בכירים באוניברסיטה הלאומית של סינגפור ולרופא גסטרואנטרולוג בבית החולים הלאומי של סינגפור, מניות חסומות, המהוות 7% מהונה של החברה הבת בדילול מלא. החוקרים מהאוניברסיטה הלאומית של סינגפור ימשיכו ללוות ולייעץ לחברה הבת הייעודית. אליום מתכננת להתחיל ניסוים קליניים לקראת סוף 2017, בכפוף לקבלת אישורים רגולטוריים.

מערכת Allevetix, שמושתלת במעי הדק ומעוגנת בקיבה, נמצאת בתהליכי פיתוח מתקדמים ומיועדת להקטין משמעותית את ספיגת הסוכרים בדם באמצעות בידוד המזון המעוכל ממנגנון ספיגת החומרים. זאת, באמצעות שרוול ייחודי שנצמד לדופן הפנימי של המעי הדק ומעוגן בקיבה באמצעות מנגנון עיגון חדשני.

אסף אלפרוביץ, מנכ"ל אליום, מסר שהחברה תקים וועדה מדעית מייעצת, שתאגד רופאים מובילים ותבחן את האפשרות לגייס בעתיד הון לחברה הבת. אלפרוביץ העריך ששוק הסכרת והשמנת היתר מהווה פוטנציאל משמעותי עבור החברה, שנסחרת בשווי של 60 מיליון שקל, לאור העובדה שאליום הציגה תפקוד מוצלח של השתל לאורך תקופת המעקב שהוגדרה בחיות גדולות, כמו גם את בטיחות המערכת - שהראתה הקטנה משמעותית בספיגה קלורית.

Allevetix היא פתרון זעיר פולשני הפיך, יעיל ובטוח - בהשוואה לפתרונות הקיימים היום בשוק, כמו ניתוחי מעקף וניתוחים לקיצור קיבה שכרוכים בסיכון לסיבוכים משמעותיים ודורשים טיפולים חוזרים בשיעור גבוה. המערכת החדשה של אליום פונה לשוק הסוכרת מסוג 2 והשמנת היתר, מחלות ש-320 מיליון בני אדם ברחבי העולם סובלים מהן. עלויות הטיפול הרפואי המיוחסות להשמנת יתר בארה"ב עומדות על 147 מיליארד דולר בשנה. שוק ניתוחי הקיבה העולמי הוערך ב-2011 ב-1.2 מיליארד דולר, וצפוי להגיע ל-2.3 מיליארד דולר ב-2018.

פרויקט הפיתוח של Allevetix נתמך במימון בשיעור של 45% על ידי הקרן הדו-לאומית סינגפור-ישראל, ובוצע עד כה בשיתוף פעולה טכנולוגי, רגולטורי ומסחרי בין אליום לבין האוניברסיטה הלאומית של סינגפור. הקרן הדו-לאומית תערוך בשבועות הקרובים צפויה לערוך ביקורת לבחינת עמידה מוצלחת בקריטריונים של סיום הפיתוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker