לאחר זינוק של 1,288% ב-12 חודשים - ברק קפיטל מעלה את יעד מניית סאני

אסף דהן, מנהל מחלקת המחקר בחברת המסחר בניירות ערך, מעריך כי המניה תעלה בעוד כ-20%

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכשירי סמסונג S8+ ו-S8צילום: Richard Drew/אי־פי
שלי אפלברג

זינוק של 1,288% במניית סאני תקשורת, לא מנע היום מאסף דהן, מנהל המחקר של ברק קפיטל, לעדכן מעלה את מחיר היעד של המניה. העדכון מתבצע יום אחד אחרי הדו"חות אותם פירסמה אתמול החברה לרבעון הראשון, שהצביעו על צמיחה בהכנסות ובמכירות.

"תוצאות החברה מצביעות על כך ששיעור הרווח הגולמי המייצג של החברה גבוה משמעותית מכפי שהערכנו בעבר", הסביר. דהן, כאמור, נותר עם המלצה חיובית לרכישתה, בשל ההנחה כי היא תניב למשקיעים בה תשואת יתר.

אסף דהן

מחיר היעד אותו נקב דהן הוא 2.95 שקל - כ-20% מעל מחירה בשוק: 2.46 שקל. "הרבעון הראשון מהווה בממוצע כ-20% מהמכירות השנתיות ונחשב לרבעון החלש ביותר בשנה. אנו מעריכים כי ברבעון השני סאני תקשורת תציג גידול משמעותי בהיקף המכשירים הנמכרים לאור ההצלחה המסתמנת בהשקעת מכשיר הדגל סמסונג גלקסי S8", כתב.

אתמול הציגה סאני תקשורת את הדו"חות הכספיים, לפיהם ההכנסות ברבעון הראשון של 2017 צמחו ב-21% ל-244 מיליון שקל, לעומת 201 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2016.

"שיעור הרווח הגולמי ברבעון הראשון רשם גידול דרמטי והחברה נהנתה מתיסוף בשקל לעומת הדולר בשיעור של 5.5% ברבעון, ובנוסף לכך נרשם גם שיפור משמעותי בשיעור הרווח הודות לשיפור בתנאי הסחר מול סמסונג, וגידול ניכר במכירות אביזרים - המתאפיינים בשיעור רווחיות גבוה יותר", הסביר דהן. שיעור הרווח הגולמי ברבעון הראשון של 2017 עמד על 16.5% מהמכירות, בהשוואה לשיעור הרווח הגולמי שנרשם בשנת 2016 10.2%.

"אנו מעריכים כי גם בנטרול השפעות שער החליפין, מרבית השיפור ברווחיות הינו בר קיימא, ונובע מתנאי סחר טובים יותר מול סמסונג, עלייה במכירת אביזרים וגידול בהיקף המכירה הישירה", כתב דהן למשקיעים. "החברה צפויה ליהנות ברבעונים הקרובים מגידול במכירות לאור הירידה במס הקנייה על מכשירי הסלולר והשקת מכשיר חדש של דל בסוף חודש אפריל".

בתחזית מעריך דהן כי סאני תקשורת תציג מכירות של 1.03 מיליארד שקל ב-2017, שיצמחו בשנת 2021 ל-1.32 מיליארד שקל. לדבריו, הרווח הגולמי של החברה צפוי להסתכם בשנת 2017 ב-145 מיליון שקל ולהגיע ל-178.7 מיליון שקל בשנת 2021.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker