צומחת ומתייעלת: אדידס מנסה להדביק את הרווחיות של נייקי

שיעורי הצמיחה בהכנסות החברה הגרמנית בשנה שעברה, 14%, היו גבוהים מהממוצע בענף, והגידול ברווח למניה היה 41% (4.99 יורו למניה) - לעומת גידול של 29% בממוצע הענפי ושל 11% בנייקי

גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
 חנות של אדידס
חנות של אדידסצילום: בלומברג

חברת אדידס הגרמנית (סימון: ADS) היא אחת מיצרניות ציוד הספורט הגדולות בעולם. החברה, שהוקמה לפני יותר מ–90 שנה בגרמניה, מפתחת, מייצרת ומשווקת מגוון רחב של ציוד ספורט ומוצרים נלווים לחובבנים ולמקצוענים.

אדידס מחזיקה בכמה מותגים פרט לזה הנושא את שמה — ובהם ריבוק, Taylormade (ציוד גולף) ו–CCM Hockey (ציוד הוקי קרח). יש לחברה כ–2,700 סניפים ברחבי העולם, והיא מעסיקה כ–53 אלף איש. אדידס נסחרת בבורסת פרנקפורט לפי שווי שוק של 37.2 מיליארד יורו, לאחר ששווייה הוכפל פי שלושה בחמש השנים האחרונות.

בדו"חות הרבעון הראשון של 2017 רשמה החברה הכנסות של 5.7 מיליארד יורו — צמיחה של 19% בהשוואה למקביל. הרווח התפעולי עלה ב–29% ל–632 מיליון יורו, והרווח למניה זינק ב–30% ברבעון. התוצאות האלה ממשיכות את המומנטום שבו נמצאת החברה בשנים האחרונות.

שיעורי הצמיחה בהכנסותיה בשנה שעברה, 14%, היו גבוהים מהממוצע בענף (המתחרה האמריקאית נייקי, שהיקף המכירות שלה כפול, צמחה ב–7%). הגידול ברווח למניה ב–2016 היה 41% (4.99 יורו למניה) לעומת גידול של 29% בממוצע הענפי ושל 11% בנייקי.

כמתואר

שיעורי הרווחיות של אדידס עדיין נמוכים לעומת נייקי, וייתכן שזאת הסיבה לאטרקטיביות של המניה. הרווח התפעולי שלה צפוי להגיע השנה ל–8.4%, לעומת רווחיות תפעולית חזויה של 13.6% בנייקי. לפי ניר חצב מבית ההשקעות אופנהיימר, השיפור בשיעורי הרווחיות של אדידס צפוי להגיע מירידה בחלקן היחסי של הוצאות השיווק של החברה; הגדלת הפעילות המקוונת; ועלייה בנתח היחסי של מכירות במחיר מלא. גם תוכנית החיסכון של החברה — שכוללת איחוד פעילויות וצעדי התייעלות בשרשרת ההפצה וניהול הנדל"ן — צפויה לתרום לשיפור הרווחיות.

חצב טוען כי בסביבה הנוכחית, שבה חברות הצריכה הנהנות משיעורי צמיחה דו־ספרתיים הן נדירות, אדידס היא אפשרות השקעה אטרקטיבית. "הליך שיפור הרווחיות, שהחל בשנתיים האחרונות, צפוי להימשך. המניה אמנם מתומחרת בפרמיה לעומת הממוצע הענפי, במונחי מכפיל רווח — אך התמחור מוצדק, בהתחשב בתחזיות הצמיחה הגבוהות יותר של החברה". אופנהיימר נותן לאדידס המלצת תשואת יתר, עם מחיר יעד של 205 יורו, שגבוה בכ–11% מהמחיר בשוק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום