ביהמ"ש: אלקוברה לא תוכל לקדם מיזוג עד לדיון בנוגע לאסיפת בעלי המניות

השופט כבוב האריך את הצו שניתן לבקשתה של קרן ברוש, שמונע מהחברה לבצע כל עסקה במניותיה לפני הדיון ביום ראשון הקרוב. בינתיים, השופט מעכב גם את קידום אסיפת בעלי המניות שיזמה הקרן

אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השופט חאלד כבובצילום: עמי שומן
אורי תומר

לאחר שנתן בסוף השבוע שעבר צו שמעכב את קידום אסיפת בעלי המניות של חברת אלקוברה - קבע היום (ד') השופט חאלד כבוב כי עד לדיון המשפטי בעניין, ביום ראשון הקרוב, לא תוכל גם הנהלת החברה לנקוט מהלכים חד-צדדים. בכך הקפיא בפועל השופט לימים אחדים את המאבק הסוער סביב החברה.

השופט כבוב האריך למעשה את הצו שנתנה השופטת דניה קרת-מאיר לפני יום העצמאות, שלפיו הנהלתה של חברת הביומד לא תוכל לקדם עסקות מיזוג בעודה ממתינה לדיון המשפטי בעניינה. הצו, שניתן לבקשת של קרן ברוש, יהיה תקף כעת עד לדיון, שיעסוק בניסיון של הקרן לכנס את בעלי המניות כדי להדיח את הדירקטוריון.

זוהי ההחלטה הרביעית שניתנה בתיק הזה בתוך פחות משבוע - עוד לפני שהתקיים דיון משפטי כלשהו. בכל המקרים מדובר בבקשות דחופות שנועדו למנוע צעדים חד צדדים על ידי הקרן או על ידי הנהלת החברה, שנאבקות זו בזו.

ההחלטה הראשונה ניתנה על ידי השופט כבוב  ביום חמישי שעבר, בעקבות פנייה של הנהלת אלקוברה בבקשה למנוע את משלוח כתבי ההצבעה לקראת אסיפת בעלי המניות שיזמה הקרן. ברוש, שמחזיקה ב-17% ממניות אלקוברה זימנה את האסיפה לסוף מאי למרות התנגדותה של ההנהלה, במטרה להדיח את הדירקטוריון הקיים, והיתה אמורה לשלוח את כתבי ההצבעה עבורה השבוע.

בעקבות הצו שניתן ביום חמישי, פנו ביום ראשון נציגי ברוש לשופט בקשה שישקול מחדש את ההחלטה לנוכח הדחיפות שבכינוס בעלי המניות, פנייה שהשופט דחה. בהמשך לכך, ביום שני, ערב יום העצמאות, פנתה ברוש שוב לבית המשפט בבקשה שיורה לאלקוברה שלא לקדם בינתיים עסקות מיזוג או מכירת מניות - כשהם מביעים במיוחד חשש כי אלקוברה תקדם מיזוג עם חברת הביומד אנטרה.

אנטרה היא חברה בת פרטית (30% בדלול מלא) של די.אן.אי ביומד הציבורית. מניותיה של האחרונה נסחרות בבורסה בתל אביב במחיר המעניק לה שווי שוק של צנוע של 40 מיליון שקל. כמו אלקוברה, גם אנטרה היא חברה לפיתוח תרופות, אך אלה מבוססות על טכנולוגיה אחרת לגמרי ומיועדות להתווית שונות לחלוטין.

אלקוברה ניסתה לפתח תרופה להפרעות קשב וריכוז (ADHD), אך נכשלה. שווי השוק של החברה קרס בכ-90%, ומסתכם כיום ב-33 מיליון דולר בלבד - בעוד בקופתה נמצאים כ-50 מיליון דולר, שנמצאים במוקד המאבק בין החברה לקרן.

מנהלי ברוש, שנכנסה להשקעה בחברה לאחר הקריסה, בחנו את פעילות החברה ובעקבות זאת שיגרו מכתב חריף ליו"ר הדירקטוריון, שבו הם טוענים כי הופתעו ממצבה ומאופן ניהולה, ומאשימים את המנכ"ל והדירקטוריון בכך שהם פועלים למען האינטרס הצר שלהם, ופועלים בניגוד לאינטרסים של בעלי המניות, תוך שהם עושים שימוש בזבזני בכספם.

הנהלת אלקוברה השיבה במכתב שבו היא מגדירה את הטענות האלה כמופרכות. בחברה טענו: "מדובר באמירות המצביעות על חוסר הבנה בנהלי החברה ובמטרותיה, במקרה הטוב, ובמקרה הרע - הן מעמידות בסימן שאלה את הכוונות והאינטרסים של קרן ברוש".

את הנהלת אלקוברה מייצגים בהליך המשפטי עוה"ד כפיר ידגר, עופר פליישר שירן קנפו, גיל פלקוביץ' ממשרד גורניצקי ושות'. את קרן ברוש מייצג משרד עוה"ד ברקמן וקסלר בלום ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker