אסף פיטוסי מוכר את אחזקותיו בברוקלנד - ויפסיק לכהן כיו"ר הדירקטוריון

מי שירכוש את האחזקות של פיטוסי הוא שותפו, בועז גלעד: "אסף עידכן אותי על רצונו לפנות לאתגרים חדשים ועסקים פרטיים"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נכס של ברוקלנד
נכס של ברוקלנד

אסף פיטוסי פורש מהשותפות בחברת הנדל"ן הישראלית-אמריקאית ברוקלנד-אפריל. פיטוסי, ממייסדי ברוקלנד אפריל, חתם על הסכם לפירוק השותפות בחברת ברוקלנד, המחזיקה בכ-51% ממניותיה של חברת ברוקלנד-אפריל, כך דיווחה במהלך הלילה החברה לבורסה.

במסגרת ההסכם ימכור פיטוסי את מניותיו בברוקלנד לשותפו בועז גלעד. היקף התמורה בגין העסקה לא נמסר. עם החתימה על "הסכם ההיפרדות", פיטוסי יפסיק לכהן כדירקטור בברוקלנד אפריל ובתאגידים המוחזקים על ידה. עם זאת, פיטוסי יישאר צד לערבויות אישיות שהועמדו בעבר, בין השאר, להבטחת הלוואות שנטלה ברוקלנד-אפריל.

בועז גלעד
בועז גלעד, שותף מייסד בברוקלנד אפרילצילום: ללא קרדיט

גלעד, שמכהן כנשיא ברוקלנד-אפריל, התייחס לפירוק השותפות ומסר: "אסף פיטוסי, שהיה שותפי בחברה בשנים האחרונות, עידכן אותי על רצונו לפנות לאתגרים חדשים ועסקים פרטיים. אני רואה בכך הזדמנות להגדיל את חלקי בחברה ושמח על כך. אמשיך לפעול ליישום האסטרטגיה העסקית לפיתוח החברה ולצמיחתה בשנים הקרובות".

גלעד ופיטוסי פועלים בשוק המגורים בברוקלין ב-17 השנים האחרונות. לפני מספר שנים חברו השניים לחברת אפריל, שבבעלות אייל יגב ודוד גולדברגר, והקימו יחד את ברוקלנד אפריל, יזמית נדל"ן הפועלת בברוקלין, ניו יורק (ממניות החברה מוחזקות בין ברוקלנד 51% ואפריל 49%). ברוקלנד-אפריל גייסה בישראל שתי סדרות אג"ח, שיתרתן עומדת על כ-193 מיליון שקל (ערך נקוב). האג"ח מדורגות ברמה של BBB+ ממעלות, ונסחרות בתשואות לפדיון של עד 5.8%. האג"ח עולות הבוקר ב-0.4%.

את 2016 סיימה ברוקלנד אפריל – חברת הנדל"ן האמריקאית הקטנה ביותר שגייסה בישראל - ברווח של כ-13.8 מיליון דולר, בהשוואה לרווח של 13.3 מיליון דולר ב-2015. הכנסות החברה ממכירת דירות עמדו בשנה החולפת על 66 מיליון דולר, בהשוואה לכ-54.5 מיליון דולר ב-2015 ול-9.1 מיליון דולר ב-2014. נכון לסוף 2016, ההון העצמי של החברה הסתכם בכ-106 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker