האולטימטום של מיטב דש לקרן XIO: בקשה להיתר שליטה תוך 20 יום - או שהעסקה תבוטל

בית ההשקעות שלח היום לקרן מכתב, לפיו XIO לא עמדה ביעד שהוסכם בין הצדדים בנוגע להיערכותה הפנימית להגשת הבקשות לאישורים הרגולטוריים הנדרשים למימוש העסקה

אסא ששון
צבי סטפק
צבי סטפקצילום: אייל טואג

האם עסקת דש-XIO בדרך לביטול? בית ההשקעות מיטב דש שלח היום (ה') מכתב הפרת תנאי רכישה לקרן XIO. במכתב כותב מיטב דש: "XIO לא עמדה ביעד שהוסכם בין הצדדים ביחס להיערכות הפנימית של קבוצת XIO להגשת הבקשות לאישורים הרגולטוריים עד למועד האחרון.

"לאור האמור, ולאחר שקודם לכן התקבל לכך אישור דירקטוריון החברה, מסרה החברה לקבוצת XIO הודעה על הפרת הסכם המיזוג בנוגע להשגת האישורים ולהתחייבותה לשתף פעולה עם מיטב דש ולעשות את מירב המאמצים הסבירים לשם קידום עסקת המיזוג".

לקרן XIO יש כרגע 20 ימי עסקים על מנת לתקן את הנזק ולהגיש את בקשת אישור השליטה למפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, אחרת תבוטל העסקה. נציין כי על פי הסכם המכירה בין מיטב דש ל-XIO לא נידרשת הקרן לשלם קנס בגין ביטול העסקה. עם זאת, בהתאם להסכם רשאית מיטב דש במקרה כזה לתבוע מ-XIO את ההוצאות שהוציאה בגין ההכנות לקיום העסקה.

מקורבים ל-XIO ציינו כי "הם לחלוטין לא מוותרים על העסקה. בקבוצה מעט מאוכזבים שמיטב דש איבדו סבלנות, אבל שומרים על אופטימיות והקבוצה ממשיכה לעשות כל מאמץ כדי לפתור את הסיטואציה ולסיים את ההליך הרגולטורי - במטרה להביא את העסקה לכדי סיום במסגרת לוחות הזמנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker