הכשרת הישוב מגייסת אג"ח בריבית של 2.8% - ללא בטחונות

המכרז המוסדי להרחבת סדרת אג"ח קיימת (סדרה 20) ננעל בריבית של 2.8% הנמוכה מהריבית המקסימלית בשיעור של כ-3.4% שהציעה החברה למשקיעים ■ החברה גייסה בשלב במוסדי כ-76 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

קבוצת הכשרת הישוב, שבשליטת עופר נמרודי, השלימה בסוף השבוע את השלב המוסדי בהרחבה של סדרת אג"ח (סדרה 20) קיימת. במסגרת המכרז למשקיעים מסווגים נרשמו ביקושים של כ-390 מיליון שקל – פי 5 מהסכום המקורי שהחברה ביקשה לגייס. בסך הכול, החברה גייסה בשלב במוסדי כ-76 מיליון שקל. השלב הציבורי מתוכנן להתקיים בימים הקרובים.

השלב המוסדי ננעל בריבית של 2.8% בהשוואה לריבית הנקובה של אגרות החוב (סדרה 20, כאמור) שהינה 3.25%.  איגרות החוב הינן צמודות למדד, אינן מגובות בביטחונות ומדורגות על ידי מעלות S&P בדירוג של A מינוס עם אופק "יציב". מח"מ (משך חייים ממוצע) הסדרה הינו כ-4.8 שנים, והיא עומדת לפירעון בחמישה תשלומים שנתיים רציפים ושווים בין השנים 2024-2020.

עופר נמרודיצילום: ורדי כהנא

קבוצת הכשרת הישוב, שנסחרת לפי שווי של כ-880 מיליון שקל, פועלת בתחום השכרת נכסים מניבים בישראל, ובחו"ל – בהשכרת קניונים ופארקים לוגיסטיים; ייזום פרויקטים במקרקעין בישראל ובחו"ל – דירות למגורים, משרדים, התחדשות עירונית ובתי חולים סיעודיים; ניהול ותפעול של בתי מלון בישראל תחת המותג "רימונים".

בחודש מארס האחרון פירסמה החברה את התוצאות הכספיות ל-2016, מהן עולה עליה של כ-7.5% ברווח הנקי של החברה לכ-126 מיליון שקל, בהשוואה לכ-117 מיליון שקל ב-2015. הכנסות החברה בשנת 2016 הסתכמו בכ-612.4 מיליון שקל, בהשוואה לכ-747.3 מיליון שקל בשנת 2015. מתחילת שנת 2017 מניית החברה עלתה בכ- 55%.

תומר כץ, סמנכ"ל השקעות ופיתוח עסקי של הכשרת הישוב, מסר כי "הגיוס הנוכחי מצטרף לשורה של גיוסים אשר הביאו להארכת מח"מ ההלוואות, הגדלת הגמישות הפיננסית והפחתת הוצאות המימון באופן משמעותי. אני מאמין כי המשך יישום האסטרטגיה למיקוד פעילותה בתחום הנדל"ן יחד עם הצפת הערך בקידום התב"עות המשמעותיות בנכסי החברה, ימשיך את מגמת הזינוק במחיר מניית החברה וכן גם במחיר אגרות החוב שלה".

את ההנפקה הוביל קונסורציום חתמים בראשות פועלים אי.בי.אי, רוסאריו חיתום, איפקס חיתום, דיסקונט חיתום, ברק קפיטל, אפסילון חיתום, ענבר הנפקות, אגוז הנפקות וא.ס. ברטמן השקעות. יוחי קורמן שימש כיועץ ההנפקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker