מניה על הכוונת

לאם ריסרץ' נהנית מהביקוש הגובר לכונני פלאש

החברה הציגה ביצועים חזקים לרבעון הראשון של 2017, שעקפו את תחזיות השוק. לאחר פרסום הדו"חות, מחיר המניה קפץ בכ-7% ■ האנליסט זיו נרקיס מביע אופטימיות לגבי הביקוש לשבבי זיכרון: "חברות השבבים הגדולות חייבות להמשיך במרוץ ההתייעלות הטכנולוגית"

גיא ארז
גיא ארז
שבבים
גיא ארז
גיא ארז

לאם ריסרץ' (Lam Research, סימול: LRCX) היא אחת מהחברות הגדולות בעולם בענף המוליכים למחצה (סמיקונדקטורס), שבהם משתמשים לייצור מעבדים של מכשירים אלקטרוניים. החברה, שהוקמה ב–1980 ומרכזה בקליפורניה, ארה"ב, מעסיקה כ–8,200 עובדים ופועלת ב–16 מדינות ברחבי העולם. מניית החברה נסחרת בנאסד"ק לפי שווי שיא של 22.2 מיליארד דולר, לאחר ששווי החברה זינק בכ–240% ב–5 השנים האחרונות.

לאם ריסרץ' פירסמה בשבוע שעבר את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2017, והציגה ביצועים חזקים, שעקפו את תחזיות השוק. הכנסותיה הסתכמו בכ–2.15 מיליארד דולר, כ–64% יותר מההכנסות ברבעון המקביל ב–2016, ו–14% יותר מהרבעון הקודם. הרווח נקי (GAAP־Non)הסתכם בכ–508 מיליון דולר — עלייה של כ–25% מהרווח ברבעון  הקודם. הרווח למניה (GAAP־Non)קפץ ב–16% לעומת הרבעון הקודם, והסתכם בכ–2.8 דולר. בנוסף, החברה העלתה את תחזיותיה לרבעון הקרוב להכנסות של כ–2.3 מיליארד דולר ורווח (GAAP־Non) של כ–3 דולרים למניה. לאחר פרסום דו"חותיה, מחיר המניה קפץ בכ–7%.

מניית לאם ריסרץ'

החברה אטרקטיבית? להשוואה מפורטת למניות אחרות במדד נאסד"ק 100 לחצו כאן

החברה נהנית ממחזור עסקים צומח ויציב בשוק שבו היא פועלת, שצפוי לגדול לפי תחזיותיה לטווח שבין 38 ל–40 מיליארד דולר השנה, לעומת צפי קודם להיקף של כ–37 מיליארד דולר. עיקר הגידול בשוק נשען על ביקושים גבוהים לזיכרונות מסוג DRAM ו–Flash NAND, המגיעים מצד יצרניות הסמארטפונים הגדולות ומשוק השרתים. הגידול המשמעותי בפעילותה מגיע מתחום ה–Flash NAND, המהווה כמחצית מהכנסותיה. תחום זה חודר בהיקפים גדולים מאוד גם לשוק השרתים כפתרון מסוג SSD, המחליף את ההארד דיסק הוותיק.

האנליסט זיו נרקיס ממיטב דש סבור כי הביקוש לשבבי הזיכרון האלה לא צפוי להיפגע בשנים הקרובות. לדבריו, "חברות השבבים הגדולות חייבות להמשיך במרוץ ההתייעלות הטכנולוגית, הנשען על מזעור תהליכי הייצור, לגודל של 10 ננומטר ומטה". גם במחיר שיא של המניה, במיטב דש ממליצים עליה ב"קנייה", ומעניקים לה מחיר יעד של 170 דולר, הגבוה בכ–25% ממחירה כיום. המחיר נגזר ממכפיל 16 על הרווח (GAAP־Non)החזוי לשנה הבאה, שהוא כ–10.6 דולר למניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker