טדי שגיא ישלם חצי מיליארד דולר - וימחק את מרקט טק מהמסחר בלונדון

שגיא ישלם בעבור מניות המיעוט של מרקט טק, שמחזיקה בקמדן מרקט בלונדון, פרמיה של 30%

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
טדי שגיא
טדי שגיאצילום: מוטי קמחי

איש העסקים הישראלי טדי שגיא מתכנן לרכוש את מניות בחברת מרקט טק שבשליטתו ולמחוק אותה מהמסחר. שגיא הגיש אמש (ו') הצעה לרכישת 29% ממניות החברה בפרמיה של 30% על מחיר השוק.

מרקט טק מחזיקה בין השאר בקמדן מרקט, מהשווקים הפופולריים בלונדון, שפוקדים אותו עשרות מיליוני איש מדי שנה.

שגיא ישלם בעבור מניות המיעוט 264 מיליון ליש"ט, שמשקפים לחברה שווי של 892 מיליון ליש"ט (1.14 מיליארד דולר). כמו כן, שגיא ישלם 100 מיליון ליש"ט נוספים תמורת פירעון סדרות האג"ח של החברה. בסך הכל התשלום ששגיא צפוי לשלם הוא כחצי מיליארד דולר.

בהודעה משותפת לבורסה הראשית של לונדון מטעם מועצות המנהלים של מרקט טק ו-LabTech, חברת אחזקות פרטית בבעלות מלאה של שגיא, צוין כי החברות הגיעו להסכם בעניין תנאי הרכישה של מרקט טק על ידי LabTech, שמחזיקה ב-71% ממניות מרקט טק.

על פי תנאי ההצעה, בעלי המניות של מרקט טק יקבלו 188 פני במזומן תמורת כל מניית מרקט טק, לעומת המחיר שבו נסגרה ביום חמישי, 144 פני. מרקט טק הונפקה בסוף 2014 לפי שווי של 750 מיליון ליש"ט, כך שמאז עלה שוויה ב-19% בלבד.

בהודעה לעיתונות מטעמן של מרקט טק ולאבטק נמסר כי "ההצעה מאפשרת לבעלי המניות לכסות (ומעבר לכך) את ירידת שערי מניות חברות הנדל"ן שנפלו לאחר ההחלטה על הברקזיט. מניות חברות הנדל"ן בלונדון צנחו לאחר הברקזיט בשיעורים חדים של כ-35% עד 40%".

עוד נכתב כי הדירקטורים החיצוניים במרקט טק מתכוונים להמליץ פה אחד לבעלי מניות מרקט טק לקבל את ההצעה.

ההצעה כפופה לתנאי ש-LabTech קיבלה על עצמה לרכוש לא פחות מ-68.2 מיליון מניות מרקט טק (מספר מניות מרקט טק השווה מעט יותר מ-50% מהון המניות המונפק הנוכחי של מרקט טק, מלבד המניות של LabTech).

הצעת הרכש תובא לאישור סופי בעוד כשבועיים, וכדי לעבור היא זקוקה לתמיכת מחצית מבעלי מניות המיעוט של מרקט טק. נכון לעכשיו, LabTech קיבלה מכתבי כוונות בלתי מחייבים ביחס לכוונה של קבוצת Lombard Odier ביחס לתיקים המנוהלים על ידה, המהווים 7.22% ממניות מרקט טק.

LabTech, בבעלות מלאה של טדי שגיא, היא חברת נכסים וטכנולוגיה פרטית שנוסדה בשנת 2014. הנכסים העיקריים של LabTech הם אחזקת המניות שלה במרקט טק ותיק נכסים משמעותי בהולבורן, מרכז לונדון, אותו היא רכשה בסוף 2016 תמורת כ-300 מיליון ליש"ט. LabTech מתכוונת לממן את הרכישה באופן בלעדי באמצעות המשאבים הפיננסיים שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker