פרסום ראשון

הצלחה גדולה בהנפקת המניות של אלוני חץ: גייסה 326 מיליון שקל בשלב המוסדי

ביקושים גדולים מאוד מצד הגופים המוסדיים גרמו לחברה, שתיכננה לגייס 200 מיליון שקל בסך הכל בהנפקת המניות והאופציות להגדיל משמעותית את הסכום

אורי תומר
אורי תומר
נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ
נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץצילום: דודו בכר

חברת האחזקות אלוני חץ השלימה היום גיוס הון גדול בהרבה מהמתוכנן בשלב המוסדי של הנפקת חבילת מניות ואופציות: ל-TheMarker נודע כי החברה הצליחה לגייס בשלב זה לבדו 326 מיליון שקל מהגופים המוסדיים. בעלי המניות הגדולים בחברה - נתן חץ ומשפחת ורטהיים - הגדילו גם הם את סכום הרכישה, כדי לשמור על נתח גדול מהחברה, ורכשו בעצמם מניות ב-20 מיליון שקל, לעומת התכנון המקורי לרכוש 15 מיליון שקל.

הכוונות המקוריות של החברה היו צנועות יותר - החברה תיכננה לגייס 200 מיליון שקל בסך הכל, כולל השלב הציבורי של ההנפקה, שצפוי כעת להגדיל את הסכום עוד יותר. אלא שביקושים גדולים מצד הגופים המוסדיים, בהיקף של 365 מיליון שקל, גרמו לחברה להגדיל את סכום הגיוס.

המחיר לחבילה שכוללת 100 מניות ו-60 אופציות במחיר מימוש של 37 שקל למניה נסגר על 3,500 שקל, לעומת מחיר מינימום של 3,480 שנקבע מראש. מחיר זה משקף שווי אפקטיבי של 33.5 שקל למניה - הנחה של 4.33% על מחיר השוק (בחישוב שווי האופציות לפי נוסחת בלק אנד שולס).

החתם המוביל בהנפקה היה ווליוס בייס, והשתתפו בה ברק קפיטל חיתום, לידר הנפקות, אקסלנס נשואה חיתום, רוסאריו אגוז הנפקות וענבר הנפקות. בין הרוכשים בהנפקה היו הגופים המוסדיים הגדולים בישראל.

אלוני חץ מחזיקה בחברות נדל"ן מניב בישראל ובחו"ל ובחברת האנרגיה המתחדשת אנרג'יקס. שתיים מהחברות הבנות שלה, אנרג'יקס ואמות, נסחרות בבורסה בתל אביב. אמות ביצעה ב-2016 הנפקת מניות שבה גייסה 267 מיליון שקל, ואנרג'יקס גייסה בינואר השנה 84 מיליון שקל, גם כן בהנפקת מניות. בשני המקרים סכום הגיוס הוגדל תוך כדי ההנפקה בשל ביקושים גבוהים מהצפוי.

מניית אלוני חץ ירדה היום ב-2.6% במסחר בבורסה בתל אביב, לאחר עלייה של כ-2% אתמול. בסך הכל עלתה המניה מתחילת 2017 ב-13% ובחמש השנים האחרונות היא עלתה  ב-132%. כך, שווי השוק הנוכחי של אלוני חץ הוא 5.3 מיליארד שקל. משפחת וורטהיים החזיקה לפי ההנפקה הנוכחית ב-21% מהמניות, ונתן חץ ב-16%.

הפעם האחרונה שבה אלוני חץ גייסה כסף בשוק הישראלי היתה בהנפקת האג"ח שלה שבוצעה באוגוסט. החברה גייסה אז ישירות 320 מיליון שקל, כפי שתיכננה בתחילה, ועל רקע ביקושים פושרים. עם זאת מימוש האופציות על האג"ח שהונפקו באותה חבילה הניב לחברה 420 מיליון שקל נוספים, והיא ביצעה הרחבת סדרה בהמשך בהנפקה פרטית של 250 מיליון שקל - שהעלתה את סכום הגיוס הכולל למיליארד שקל.

ב-2016 רשמה אלוני חץ עלייה של 9% בהכנסות מדמי שכירות בנכסים שנכללות בדו"חותיה המאוחדים וכן עלייה של 100% בהכנסות ממכירת חשמל ממתקני אנרג'יקס. החברה רשמה רווח נקי שנתי של 799 מיליון שקל, עליה של 10% ביחס ל-2015.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker