אלוני חץ מנפיקה מניות ואופציות: תנסה לקדם מחר גיוס של 200 מיליון שקל

חברת האחזקות הודיעה כי תקיים מחר את השלב המוסדי בהנפקה של חבילת מניות ואופציות - כשבעל השליטה, נתן חץ ומשפחת ורטהיים הודיעו כי בכוונתם לרכוש בהנפקה ניירות ערך ב-15 מיליון שקל

אורי תומר
אורי תומר
נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ
נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץצילום: דודו בכר

חברת האחזקות אלוני חץ נערכת לגיוס של 200 מיליון שקל בהנפקה של מניות ואופציות לציבור. החברה הודיעה הערב (ד') למשקיעים כי תקיים מחר את השלב המוסדי של ההנפקה. בעלי המניות העיקריים בחברה, נתן חץ ומשפחת ורטהיים, הודיעו כי ירכשו בהנפקה מניות בסך של 15 מיליון שקל.

אלוני חץ מחזיקה בעיקר בחברות נדל"ן מניב בישראל ובחו"ל - בהן החברה הבורסאית הישראלית אמות - וכן בחברת האנרגיה המתחדשת אנרג'יקס, שגם היא נסחרת בבורסה בתל אביב. מניותיה של אלוני חץ עצמה נסחרות במחיר המשקף לחברה שווי שוק של 5.4 מיליארד שקל - בעקבות עלייה של 20% ב-12 החודשים האחרונים, ושל 137% בחמש השנים האחרונות.

ההנפקה הקודמת של אלוני חץ בשוק ההון הישראלי היתה הנפקה של אג"ח שבוצעה באוגוסט 2016 - ושבניגוד להנפקות של חברות דומות בתקופה זו, לא נרשמה בה נהירה של המוסדיים שתאפשר העלאה של המחיר והגדלה של הגיוס. עם זאת, החברה הצליחה לגייס אז 320 מיליון שקל באופן מיידי, ולהנפיק אופציות שמימושן המלא הניב לה עוד 420 מיליון שקל. החברה גייסה בהמשך עוד 250 מיליון שקל בהרחבת סדרה, והשלימה בכך גיוס של כמיליארד שקל.

למרות היחס הפושר בהנפקה ההיא, בתחום המניות החברות הבנות של אלוני חץ ביצעו מאז הנפקות מוצלחות. אמות גייסה בדצמבר 267 מיליון שקל בהנפקת מניות, ואנרג'יקס גייסה 84 מיליון שקל בהנפקת מניות משלה שהתקיימה בינואר. בשני המקרים גייסו החברות סכומים גבוהים מהמתוכנן, בעקבות ביקושים גבוהים בהנפקה.

אלוני חץ רשמה ב-2016 עלייה של 9% בהכנסות מדמי שכירות ושל 100% בהכנסות ממכירת חשמל (באמצעות אנרג'יקס). החברה ביצעה בשנה זו פחות שיערוכים מב- 2015 והכנסותיה כתוצאה מרווחי חברות כלולת ירדו - ואולם החברה נהנתה מהירידה במס החברות, כך שהרווח הנקי השנתי שלה טיפס ב-10% והסתכם ב-799 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker