אינטו פירסמה תשקיף לגיוס הון בבורסה בעבור פרויקט נדל"ן

אינטו, שמאפשרת למשקיעים פרטיים להשקיע בנדל"ן, תגייס 17 מיליון שקל לצורך מימון פרויקט נדל"ן בארה"ב ■ בדומה לקרן הגשמה, התשקיף פורסם לצורך גיוס הון מקהל רחב של משקיעים, ולא כדי לרשום את מניות אינטו למסחר בבורסה

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

חברת אינטו, שמחברת בין משקיעים פרטיים לפרויקטי נדל"ן, הולכת בעקבות קרן הגשמה והגישה תשקיף לגיוס הון בבורסה. אינטו מתכננת לגייס 17 מיליון שקל לצורך הקמת מעונות סטודנטים בויסקונסין.

המטרה בהגשת התשקיף היא לא לרשום את אינטו למסחר בבורסה, אלא לגייס משקיעים פרטיים להשקעה משותפת. גיוס בלי תשקיף מגביל את אינטו ל-35 ניצעים, כלומר משקיעים פוטנציאליים, ולכן זאת הדרך של אינטו להרחיב את התפוצה שלה למשקיעים נוספים, בלי לעבור על המגבלה הזאת. למעשה, התקדים שיצרה קרן הגשמה היה בעקבות לחצים מצד הרשות לניירות ערך (ני"ע) להגדיל את השקיפות של הקרן, שגייסה עד אז 2.2 מיליארד שקל ממשקיעים פרטיים בלי תשקיף.  מגעים בין הגשמה לרשות הולידו סיכום כי עבור כל גיוס יפורסם תשקיף בנפרד.

ערן רוט ודב קוטלרצילום: דנה קופל

אינטו, שבראשה עומדים ערן רוט ודב קוטלר, פועלת באופן דומה לקרן הגשמה, אך היא שמה גם דגש על הקמת רשת חברתית, שתאפשר למשקיעים להתייעץ עם משקיעים אחרים ולעקוב אחר ההשקעות שלהם. כיום חברים ברשת כ-13 אלף איש, ובחברה מסרו כי כ-5,000 מהם פעילים, ומבצעים אינטראקציות עם משקיעים אחרים.

החברה הוקמה לפני כשנתיים וגייסה מאז 260 מיליון שקל מכ-1,500 משקיעים. בעל השליטה בחברה הוא רוט (45%), וקוטלר מחזיק 10%. לפני כשנה פורסם כי מרידיאן קפיטל (Meridian Capital), ענקית מימון נדל"ן אמריקאית, רכשה 10% מהחברה לפי שווי של 40 מיליון שקל. שאר המניות מוחזקות על ידי ברוך בלוי, איש עסקים פרטי, ושני סמנכ"לים בחברה (5% כל אחד).

כל פרויקט שמגייסת אינטו הוא שותפות שנועדה להשקיע בפרויקט ספציפי, כשהרף המינימלי להשקעה הוא 25 אלף דולר. הפרויקט שבעבורו פירסמה אינטו את התשקיף הוא מעונות סטודנטים באוניברסיטת ויסקונסין-אושקוש, שיכללו 310 מיטות. המעונות יושכרו בטווח של עד שלוש שנים עד למכירתם. לפי אינטו, השותפות צפויה להניב תשואה של החל מ-17.25% בשנה. הדו"חות הכספיים של הפרויקט יפורסמו במערכת הדיווחים של הרשות לני"ע. החברה מקבלת עמלת הצטרפות והשבחה, שזוהי למעשה דמי ניהול, של 2%, ובסך הכל לא פחות מ-6% מתמורת ההנפקה. אם הפרויקט יתארך אל מעבר לשלוש שנים, תמשיך החברה לקבל 2% בשנה.

אינטו מתכננת להקים את הפרויקט עם חברת ייזום מקומית מקבוצת Annex, שעמה פעלה בשני פרויקטים קודמים, וחלקה של אינטו בפרויקט הוא 90%. עלויות הקמת הפרויקט מוערכות בכ-69 מיליון שקל, ולצורך מימון ההקמה תיקח אינטו הלוואה מבנק אמריקאי. הפרויקט מתוכנן להיות מוקם בתוך כשנה וחצי, ואז אינטו שואפת למכור אותו בתוך שנה וחצי נוספות. באינטו מעריכים כי הבניין יימכר ברווח של 16 מיליון שקל, ממנו צריך לגזור את החלק של אינטו והוצאות שונות, למשל על לקיחת ההלוואה.

 באינטו ציינו כי אם היזם לא ישיג את ההיתרים הדרושים בתוך שלושה חודשים, יוחזר לאינטו הכסף בתוספת 10%. כמו כן, אם בתקופת ההשכרה שיעור התפוסה יהיה נמוך מ-65%, היזם ישלים את שכר הדירה החסר. זהות היזם חשובה כי עליו מוטלת האחריות להקמת הפרויקט, ניהולו ומכירתו, ובאינטו מציינים כי זה הפרויקט השלישי עם אותו יזם.

מדיניות ההשקעות של אינטו הינה השקעה בסוגי נדל"ן שונים בארה"ב, מערב אירופה וישראל, לתקופה של עד 36 חודשים, ושמאפשרים למשקיעיה ליהנות מתשואה צפויה של כ-15% לפחות בשנה נטו לפני מס, בהשקעה במסלול הון, וריבית צפויה של כ-10% לפחות לשנה בהשקעה במסלול חוב. את המגעים עם הרשות לני"ע ניהלו מטעם iintoo עו"ד שיראל גוטמן-עמירה, אמיר גודארד ואביתר שדה ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'. גוטמן היתה עד 2013 מנהלת מחלקת תאגידים ברשות לניירות ערך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker