יוצאים מת"א: הבן של מייסד אמדוקס מרחיב את מיזם CAR2G0 לאיי מלטה

חברת שגריר, שבשליטת DBSI של ברק דותן ויוסי בן-שלום, דיווחה כי קיבלה הודעה מממשלת מלטה על זכייה במכרז לשיתוף רכבים ■ CAR2GO, החברה הבת של שגריר, התמודדה במכרז מול חברה ספרדית ■ מניית שגריר עולה ב-2.5%

ערן אזרן
מכונית של Car2Go
מכונית של Car2Go

CAR2GO, הנמנית על קבוצת שגריר, שבשליטת DBSI של ברק דותן ויוסי בן-שלום, מתרחבת למלטה. החברה דיווחה כי קיבלה הודעה מממשלת מלטה על זכייה במכרז לשיתוף רכבים. CAR2GO התמודדה במכרז מול חברה ספרדית. המכרז הנו ל-10 שנים ובמסגרתו צפויה CAR2GO להפעיל מערך בן 150 רכבים חשמליים, שעתיד לגדול ל-215 רכבים בחמש שנים.

CAR2GO מפעילה מאז 2008 שירות שיתוף רכבים בערים תל אביב, גבעתיים, רמת גן, רעננה והרצליה. הפעילות במלטה תהיה פעילות ראשונה בחו"ל. תוקף המכרז במלטה הינו ל-10 שנים עם אופציה לשנתיים נוספות להארכת המיזם. יודגש כי הדיווח הינו בגין זכייה במכרז אך טרם נחתם חוזה מול הממשלה. מניית שגריר עולה ב-2.5% בתגובה לדיווח.

יוסי בן שלום
יוסי בן שלוםצילום: גיא רייביץ

מלטה הינה מדינה קטנה בת 400 אלף תושבים המורכבת ממספר איים וממוקמת במרכז הים התיכון, מדרום לאיטליה. מאז 1964 מלטה היא מדינה עצמאית החברה באיחוד האירופי.

"הפוטנציאל שחברת CAR2GO רואה במלטה, אי קטן אשר שווה בכמות התושבים שלו לעיר תל אביב, הינו הן בעיקר בשל כמות תיירים גבוהה במיוחד אשר מבקרת מדי שנה בעיר ומשתמשת ברכבי השכרה שונים, הן בשל מצב התחבורה באי אשר צועק לפתרון של שיתוף רכבים והן בשל היות מלטה חברה באיחוד האירופי ומכרז זה פותח את כל אירופה למולנו", מסר גיל לייזר, מנכ"ל חברת CAR2GO.

CAR2GO, שבראשה עומד בן שלום (יו"ר) זכתה לאחרונה במכרז של עיריית תל אביב של מערך שיתוף הרכבים העירוני "אוטותל" אשר החל בשלב ניסוי בחודש מארס השנה. כמו כן, עתידה החברה להפעיל את מיזם הרכב החשמלי השיתופי אשר יצר המשרד להגנת הסביבה, בערים חיפה, איגוד ערים צפון ונתניה.

שגריר, שהתפצלה בשנה שעברה מחברת פוינטר והחלה להיסחר באופן עצמאי, רשמה בשנה החולפת צמיחה בשני מגזרי הפעילות של החברה - מגזר שירותים לחברות ביטוח ומגזר שיתוף והשכרת רכבים. החברה הרוויחה ב-2016 8.9 מיליון שקל, לעומת הפסד של 5.7 מיליון שקל שנה קודם לכן. מניית החברה עלתה מתחילת השנה ב-26%.

שגריר נמצאת בשליטת DBSI - חברת השקעות פרטית שהקימו בן שלום ודותן ב-2002, לאחר שבן שלום פרש מתפקיד סמנכ"ל הכספים בכור. דותן הוא בנו של בועז דותן, ממייסדי ענקית התוכנה אמדוקס. DBSI מנהלת את ההון שצברו משפחות דותן ובן שלום. החברה אינה ממונפת ולא נוהגת לבצע "אקזיטים" מהירים, אלא משקיעה בחברות למשך זמן ארוך.

בשנים האחרונות ביצעה DBSI שורה של השקעות בחברות במשק. בין היתר DBSI השקיעה בחברת כוח האדם דנאל, שנמכרה באחרונה באקזיט של 300 מיליון שקל. לצד דנאל, DBSI השקיעה בחברות המחשוב סימטרון וטלדור, בחברות שירותי הרכב פוינטר, בחברת התקליטים התו השמיני, וברשת האופניים מצמן את מרוץ. ב-2013 מכרה DBSI לציבור את כל החזקתה בסימטרון (כ-46%) בשתי הצעות מכר, תמורת יותר מ-30 מיליון דולר - כעשור לאחר שהשקיעה בחברה כ-4.5 מיליון דולר.

בפברואר 2015 היא רכשה 14.5% מחברת מוצרי הפלסטיק כפרית (כולל אופציות ל-25% מהמניות, שמומשה) תמורת כ-40 מיליון שקל. לאחר פחות משנה, האחזקה מומשה ברווח של כ-50%. בינואר 2016 מכרה DBSI כ-18% ממניות טלדור ב-46.6 מיליון שקל לגופים מוסדיים, ונותרה עם 46.6% ממניות החברה, בשווי שוק של 150 מיליון שקל. החברה מחזיקה כ-30% מפוינטר, בשווי של כ-90 מיליון שקל, וב-36% ממניות שגריר בשווי של 32 מיליון שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker