אבוג'ן, אורמת ולבייב יקימו מיזם משותף בנמיביה לייצור ביו דיזל

אבוג'ן: עלות הייצור של ביודיזל שמקורו בשמן קיקיון תהיה נמוכה מעלות ייצור ביודיזל שמקורו בצמחי מאכל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת אבוג’ן שמפתחת טכנולוגיות לזיהוי גנים להשבחת זרעים, חתמה על הסכם להקמת מיזם משותף בנמיביה יחד עם קבוצת אורמת וקבוצת לבייב. המיזם המשותף ינסה לאפיין ולגדל מסחרית צמחי קיקיון בנמיביה כחומר גלם לייצור ביו דיזל, תחליף דיזל שמבוסס על שמן צמחי.

המיזם ישווק גם זרעי קיקיון לגורמים אחרים לצורך גידולים בנמיביה. החזקה במיזם המשותף תתחלק בין קבוצת לבייב (50%) אבוג'ן (37.5%) ואורמת (12.5%) באמצעות החברה הבת אורפיול. זני הקיקיון שיאופיינו במסגרת המיזם המשותף ייבחרו מתוך הזנים שפותחו על ידי המיזם המשותף שבבעלותם השווה של אבוג'ן ושל אורפיול. קיקיון הוא צמח עתיר שמן שאינו משמש למאכל ושניתן לגדלו באדמות לא חקלאיות ועל כן לא יתחרה על משאבי קרקע דשנים ומים כפי שעושה הביו דיזל על בסיס סויה וקנולה.

עופר חביב מנכ"ל אבוג'ן אמר כי המיזם המשותף מקדים את לוחות הזמנים שנקבעו לו. לדבריו, בשל תוצאות הביניים הטובות של המיזם המשותף וההתעניינות הגדולה בפרוייקט הוחלט לאתר שדות מיצוי ולעבור במהירות האפשרית לגידול מסחרי. חביב הוסיף כי הטכנולוגיה של החברה תשמש בפרויקט זה לפיתוח סמנים מולקולריים כדי להאיץ את פיתוח זרע הקיקיון. לדבריו, אבוג'ן צפויה לייצר הכנסות מ-3 ממקורות: מכירת זכויות השימוש בטכנלוגיה לפיתוח הזרעים לחברה המשותפת, ייצור הזרעים וגידול צמחי הקיקיון לצורך הפקת הביודיזל. החברה המשותפת תעשה שימוש בקשרים העסקיים ובקרקעות של קבוצת לבייב בנמיביה ותנצל חלק מהאתרים את מי נהר הזמבזי לצורך הגידול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker