לאחר ההנפקה: מניבים רוכשת 50% ממתחם CENTRO ברחובות בכ-133 מיליון שקל

לאחר הרכישה, שווי הנכסים של הקרן עומד על כ-400 מיליון שקל ■ מניית מניבים, שזהו יום המסחר הראשון שלה, יורדת בכ-1.5% במחזור של כ-600 אלף שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אברם, שרון שוופי, איתי מל - חברי הנהלת קרן מניביםצילום: נועה זני
ערן אזרן

קרן הריט החדשה, "מניבים", רוכשת נכס רביעי, הראשון לאחר רישום החברה למסחר בבורסה. מניבים דיווחה הבוקר (א') כי רכשה 50% מתוך מתחם CENTRO ברחובות. תמורת הזכויות במתחם תשלם מניבים כ-133 מיליון שקל, לפי שווי של כ-267 מיליון שקל, כולל זכויות הבנייה הנוספות. לפי מניבים, המתחם צפוי להניב הכנסות תפעוליות נטו (NOI) של כ-20-19 מיליון שקל בשנה, לא כולל הזכויות הנוספות.

CENTRO, המשתרע על כ-24 דונם, הינו מתחם חדש שנפתח לאחרונה, הממוקם בסמוך לציר "דרך הים" ברחובות, בכניסה לפארק התעשיה הורביץ, ובסמיכות לשכונת אבן גבירול. המתחם כולל שטחי מסחר בשטח של כ-12 אלף מ"ר ומבנה משרדים בשטח של כ-16 אלף מ"ר.

יוסי פרשקובסקי, מנכ"ל משותף בחברת הנדל"ן פרשקובסקי צילום: ניר קידר

כ-70% משטחי המסחר וכ-50% משטחי המשרדים כבר הושכרו, ויתרת השטחים נמצאת בהליכי שיווק מתקדמים. בין השטחים המסחריים שהושכרו, פועל סופרמרקט בשטח של כ-5,000 מ"ר מרשת יוחננוף, וחנות אופנה מרשת "פוזה" בשטח של כ-1,500 מ"ר.

בנוסף למבנים הקיימים במתחם, וכחלק מהעסקה, רכשה מניבים גם 50% מזכויות בנייה להקמת כ-2,000 מ"ר נוספים של שטחי מסחר. שטחי המסחר הנוספים ייבנו בעתיד על ידי העסקה המשותפת, וצפויים לכלול, בשלב מאוחר יותר, גם תחנת רכבת שניה בעיר רחובות.

איתן יוחננוףצילום: אילן אסייג

את המתחם יזמו במשותף חברת פרשקובסקי וחברת יוחננוף. רשת הסופר-מרקטים יוחננוף הינה גם שוכרת העוגן במתחם. לאחר השלמת העסקה, יחזיקו פרשקובסקי ויוחננוף ב-25% מהמתחם כל אחת. פרשקובסקי ויוחננוף גם צפויות להעביר את מטות החברות בשטח של 1,100-1,200 מ"ר כל אחת לבניין המשרדים במתחם.

מניבים היא קרן ריט (REIT – ראשי תיבות של Real Estate Investment Trust) המתמחה בהשקעה בנכסים מסחריים. זו הקרן השלישית שהוקמה בישראל לאחר ריט 1 וסלע קפיטל נדל"ן, שנסחרות בבורסה לפי שוויים של כ-2 מיליארד שקל ו-920 מיליון שקל, בהתאמה.

מניית מניבים, שזהו יום המסחר הראשון שלה, יורדת בבורסה ב-1.5% במחזור של כ-600 אלף שקל, נכון לשעה 11 בבוקר. בשבוע שעבר השלימה הקרן הנפקה ראשונה לציבור של מניות (IPO) ושל סדרת אג"ח חדשה. מניבים גייסה כ-63 מיליון שקל במניות, לפי שווי של כ- 256 מיליון שקל "לפני הכסף". במקביל, הקרן גייסה כ-230 מיליון שלק בסדרת אג"ח חדשה, בריבית של כ-2.1%.

עד כה הקרן ביצעה שלוש עסקות נדל"ן: באוקטובר 2015 דיווחה על רכישת נכס בראש העין, המיועד בעיקר לאחסנה ומשרדים ב- 77 מיליון שקל. העסקה שיקפה תשואת NOI (הכנסות תפעוליות נטו) שנתית של כ-8%. באפריל 2016 דיווחה על רכישת בניין מלם בירושלים ב- 95 מיליון שקל, ששיקפה תשואה של כ-7.4% על ההשקעה. בינואר 2017 רכשה מבנה לוגיסטי ליד בית שמש בכ-82 מיליון שקל. המחיר מגלם תשואת NOI של 6.8% בשנה.

את מניבים ייצגו ברכישת מתחם CENTRO עורכי הדין ארז גוריון וחן רוניס ממשרד עורכי הדין גולדפרב זליגמן ושות', ואת פרשקובסקי ויוחננוף ייצגו עורכות הדין דפנה זינגר ותמי סימקין ממשרד שניצר, גוטליב, סאמט ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker