מה מסתירים הדח"צים בארנה? - שוק ההון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מה מסתירים הדח"צים בארנה?

8 ימים לאחר המועד האחרון להגשת הצעות מחייבות לרכישת אחזקות ארנה בקניונים באשדוד ובנהריה, נמנעת ועדת הדירקטוריון מלדווח כמה הצעות קיבלה, מה גובהן - ואם שיבוש הליך המכירה לריט 1 השתלם לבעלי המניות

תגובות
סטאר סנטר באשדוד
ניר כפרי

תהליך המכירה של נכסיה של חברת ארנה הולך ומסתבך. מצבה הפיננסי הקשה של החברה אינו משפיע על דירקטוריון החברה, שמתנהל בצורה תמוהה ולא תקינה, על פני הדברים.

ארנה הצליחה להסתבך בשתי תביעות הנוגעות למכירת אחזקותיה בקניון סטאר באשדוד (75%) ובקניון ארנה בנהריה (96%), ולא מן הנמנע שתהליך המכירה הכאוטי יביא לתביעה נוספת. הפעם של בעלי מניות בחברה, שעלולים להטיל ספק אם החברה אכן מיצתה את כל האופציות למקסם את התמורה ממכירת הקניונים, ואם יגלו שלא עשתה עשויים לשאול את עצמם מדוע נמנעה מכך.

השלב האחרון בהתנהלות זו הוא תפקוד ועדת הדירקטוריון המיוחדת, שמונתה ב–8 במארס לטיפול במכירת אחזקות החברה בשני הקניונים. הוועדה, שמורכבת מהדח"צ דורון קופמן והדח"צ דן לוין, הוסמכה לנהל את המו"מ ולהביא את תנאי העסקה לאישור הדירקטוריון. הוועדה פירסמה ב–12 במארס הזמנה להציע הצעות מחייבות לרכישת אחזקות ארנה בקניון סטאר סנטר באשדוד ובקניון ארנה בנהריה כמקשה אחת. הוועדה קבעה את 29 במארס כמועד האחרון להגשת ההצעות, שכוללות את התמורה המוצעת עבור הנכסים, והעמידה חדר מידע למציעים ב–14–23 במארס. המועד האחרון חלף לפני שמונה ימים, אבל הוועדה לא פירסמה עדכון. העדכון היחיד שקיבלו משקיעי ארנה הוא ההודעה לבורסה של רבוע נדל"ן, ולפיה הגישה הצעה ב–29 במארס לרכישת הקניונים באשדוד ובנהריה.

הדח"צים לא דיווחו אם התקבלה עוד הצעה מלבד הצעת רבוע נדל"ן; כמה הציעה רבוע נדל"ן; אם הצעתה גבוהה או נמוכה מזו של קרן ריט 1, שהציעה 805 מיליון שקל עבור הנכסים; וכן אם החל מו"מ עם רבוע נדל"ן או עם מציע אחר. ארנה סירבה להתייחס לשאלה אם הצעת רבוע כחול נדל"ן היתה היחידה, בתגובה לפנייתה של ועדת הדירקטוריון, וכן אם הצעתה של רבוע נדל"ן נקבה שווי של 780 מיליון שקל. בעוד ועדת הדירקטוריון אינה מספקת ולו רסיס מידע למשקיעים, נתקל תהליך המכירה של הנכסים בקשיים נוספים, בעקבות התנגדות של חברת הפניקס, שמחזיקה ב–25% ממניות קניון סטאר סנטר באשדוד, למכירת שני הקניונים כמקשה אחת. זאת בטענה שיש לה זכות סירוב ראשונה במכירת הקניון באשדוד.

התנגדות נוספת היא של הרצל ציוני, בעל 4% ממניות קניון ארנה נהריה, שטוען כי יש לו זכות סירוב ראשונה, וכן שההסכם בינו לארנה אוסר על מכירת זכויות בקניון ארנה בחמש השנים הראשונות שלאחר פתיחתו. בית המשפט, שדן אתמול בשתי הבקשות הורה להפניקס ולארנה לנסות ולהגיע לפשרה, ואמר שייתן את החלטתו בבקשתה של הפניקס לאחר חג הפסח. בנוגע לבקשת ציוני, הורה בית השופט לארנה להגיב לבקשה, ודחה את הדיון בה לתחילת מאי.

לצד הדיונים המשפטיים עומד איום ריט 1 לתבוע את המנכ"ל לשעבר, מיכל פוקס, והדירקטורים. ריט 1 טענה שדירקטוריון ארנה אישר ב–15 בפברואר לקבל את הצעת ריט 1 לרכוש את שני הקניונים תמורת 805 מיליון שקל ולהעניק לה בלעדיות של 45 ימים לבדיקת נאותות. ריט 1 טוענת שארנה ניהלה אתה מו"מ בחוסר תום לב במטרה לקבל הצעה שתהיה בסיס לקבלת הצעות גבוהות יותר. עתה נותר לוועדת המכירה של הדירקטוריון לגלות לבעלי מניותיה של ארנה אם אכן הצליחה לקבל מחיר טוב יותר מהצעת ריט 1.

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עדכונים שוטפים משוק ההון בישראל ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם