מזור רובוטיקה תדווח על מכירות שיא של 11.5 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2017

מדובר על גידול של 80% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016 ■ החברה, שמפתחת מערכות רובוטיות לניווט כלים כירורגיים בניתוחי עמוד שדרה ומוח, השיקה בסוף 2016 מערכת חדשה בשם Mazor X

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מערכת של חברת מזור רובוטיקה בשימוש בעת ניתוח
יורם גביזון

חברת מזור רובוטיקה, שמפתחת מערכות רובוטיות לניווט כלים כירורגיים בניתוחי עמוד שדרה ומוח, צפויה לדווח על הכנסות שיא של 11.5 מיליון דולר לרבעון הראשון של 2017 - גידול של 80% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016.

מזור רובוטיקה, שמנוהלת על ידי אורי הדומי, הסבירה את הגידול בהכנסותיה בביקוש החזק למערכת הדור החדש, Mazor X, שהושקה באוקטובר 2016; ובגידול במספר הניתוחים הממוצע, שמתבצעים באמצעות המערכות הוותיקות שהחברה התקינה.

מזור קיבלה הזמנות רכישה ל-6 מערכות Mazor X בארה"ב ברבעון הראשון של 2017. שתיים מההזמנות הגיעו מלקוחות שרכשו בעבר את מערכות הדור הראשון רנסנס. מזור קיבלה גם הזמנת רכישה לשדרוג מערכת רנסנס בשוק שמחוץ לארה"ב, כך שתכלול את המודול של ניתוח מוח. מזור מציינת שברבעון המקביל ב-2016 קיבלה חמש הזמנות למערכות רנסנס, ורשמה הכנסות של 6.4 מיליון דולר.

מזור סיימה את הרבעון הראשון של 2017 עם צבר הזמנות של 14 מערכות Mazor X, בעוד שבסוף 2016 הסתכם צבר ההזמנות של החברה ב-21 מערכות מסוג זה. לדברי הדומי, כניסתה של Mazor X לשוק ורמת המכירות ברבעון הראשון של 2017 תואמות את תוכנית העבודה של החברה.

הדומי העריך שאישור להשקת מערכת Mazor X באירופה יינתן במחצית השנייה של 2017, ובעקבותיו יתקבלו אישורים באוסטרליה, טאיוואן והודו. הוא ציין כי בשל תהליך האישור הממושך בסין וביפן לא צפוי שהחברה תקבל אישור להשקת מערכת Mazor X במדינות אלו בשנתיים הקרובות, ועל כן החברה תשווק בהן את מערכת רנסנס. מניית מזור מגיבה לתוצאות המקדמיות לרבעון הראשון של 2017 בעלייה של 1.5%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker