מייקל היידן ורוב קורמנס: הפוטנציאל של אוסטדו הוא 700-600 מיליון דולר

בעקבות קבלת אישור השיווק מה-FDA מניית טבע עלתה ב0.9% בלבד, ונראה שציפיות השוק מהתרופה אינן גבוהות, אולם מייקל היידן, מנהל המו"פ הגלובלי, ורוב קורמנס, מנכ"ל טבע תרופות מקוריות וממותגות, אופטימים בנוגע לתרופה ולפוטנציאל המסחרי שלה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנהל המו"פ של טבע, מייקל היידן
יורם גביזון

קבלת האישור לשיווק התרופה אוסטדו (Austedo) לטיפול בתסמונת של מחלת הנטינגטון זכה לתגובה מאופקת מהשוק. מניית טבע עלתה ב–0.9% בלבד, ונראה שציפיות השוק מהתרופה אינן גבוהות.

מייקל היידן, מנהל המו"פ הגלובלי של טבע, ורוב קורמנס, מנכ"ל טבע תרופות מקוריות וממותגות, אופטימים הרבה יותר בנוגע לתרופה זו ולפוטנציאל המסחרי של התרופה לטיפול בדסקינזיה מאוחרת (הפרעות תנועה לא רצוניות, שהן תוצאה של טיפול בתרופות אנטי פסיכוטיות) ובתרופות למחלת פרקינסון.

בראיון ל–TheMarker הם מסבירים את הסיבה לאופטימיות, וחושפים את התמחור הצפוי שלה, שמבוסס על לקחי הלחץ הכבד להורדת מחירי התרופות בארה"ב. היידן מציין כי התווית על התרופה כוללת תיבה שחורה, שמציינת את הסיכונים שבנטילתה. ואולם זו רק תוצאה של העובדה שתהליך האישור של התרופה מבוסס על תרופת היחס שמאושרת לשיווק, Xenazine, שעל התווית שלה מתוארים הסיכונים שבנטילתה.

לדבריו, התווית של אוסטדו מפרטת את נתוני תופעות הלוואי של התרופה, כמו שיעור החולים שלקו בדיכאון ובנטיות אובדניות, ומכיוון שאלו טובים בהרבה מאלו של Xenazine, הם יסייעו לאנשי המכירות של טבע לשווק את התרופה. קורמנס העריך שהתרופה תנגוס בנתח של 20% משוק של 30 אלף חולים בתוך שלוש־ארבע שנים, ותגיע למכירות שיא של 600–700 מיליון דולר בתום ארבע שנים מתחילת השיווק.

קורמנס הסביר שתהליך החדירה של התרופה יהיה איטי יחסית, והעריך שבשל הלחץ הקיים בארה"ב להפחתת עלויות יחלפו שנה וחצי עד שנתיים עד שכל חברות הביטוח ישפו את השימוש בתרופה בניגוד לעבר הלא רחוק, שבו תהליך זה היה אורך שישה חודשים, והרופאים יהיו זהירים יותר בטרם ירשמו את התרופה לחוליהם.

היידן וקורמנס גילו שטבע מתכוונת לתמחר את התרופה ב-60 אלף דולר בשנה לחולה, כלומר מחיר נמוך ב–60% מהמחיר הנוכחי של Xenazine ונמוך ב–35% ממחיר התרופות הגנריות לתרופה זו. לדבריהם, התמחור נעשה מתוך כוונה להציע לשוק תרופה בעלת פרופיל בטיחות טוב משמעותית במחיר אטרקטיבי יותר וקביל לחברות הביטוח.

תמחור תחרותי זה נובע מהציפייה לקבלת אישור עד סוף אוגוסט 2017 ל–SD 809 (השם שניתן לאוסטדו בתהליך הפיתוח) להתוויה של דיסקינזיה מאוחרת, וכן לנגוס בנתח משמעותי משוק זה שהיקפו גדול משמעותי מזה של הכוריאה. קורמנס מעריך שהפוטנציאל המסחרי של התרופה להתוויה זו הוא מיליארד דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker