בני לנדא מזהיר ממרד משקיעים בטבע

המשקיע האקטיביסט בראיון ל"פייננשל טיימס": "הנושא בעל העדיפות העליונה - איתור מנכ"ל חדש עם רקע נרחב בתעשייה הפרמצבטית"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בני לנדא
יורם גביזון

המשקיע האקטיביסט בני לנדא מזהיר בריאיון ל"פייננשל טיימס" שטבע עלולה להתמודד עם מרד של בעלי מניות, אלא אם תמנה באסיפת בעלי המניות הקרובה חברי דירקטוריון חדשים בעלי ניסיון משמעותי בתחום תעשיית התרופות.

לדבריו, הנושא בעל העדיפות העליונה בשלב המידי הוא איתור מנכ"ל חדש שיהיה בעל רקע רחב בתעשייה הפרמצבטית, בניגוד לארז ויגודמן, המנכ"ל הקודם, שסיים את תפקידו ב-7 בפברואר 2017 בעקבות עימות עם דירקטוריון החברה שאיבד אמון בו.

לנדא הוא אחד המבקרים הבולטים של דירקטוריון חברת טבע, שאיבדה 41% משוויה ב-12 החודשים האחרונים. לנדא ביקר את חוסר יכולתו של הדירקטוריון לתמוך במנכ"ל חסר ידע וניסיון בתחום הפארמה כמו ויגודמן שהביא לטעויות עסקיות כמו רכישת חברת אקטוויס ג'נריקס תמורת 37 מיליארד דולר, שהושלמה באוגוסט 2016 וגררה את טבע להגדיל את חובה הפיננסי נטו ל-36 מיליארד דולר, כלומר גבוה ב-10% משווי השוק הנוכחי של החברה, וגדול פי 4.7 מהרווח התפעולי התזרימי (Ebitda) של החברה.

ד"ר רוני גל, אנליסט בכיר בסנפורד ברנסטין, העריך שטבע תתקשה למצוא מנכ"ל חדש שיהיה מוכן לטפל במגוון התפקידים שכרוך במשרה כמו פיטורי עובדים בישראל, הקשיים בתעשייה הגנרית הגנה על מוצריה המקוריים של החברה וקידום מוצרים מקוריים.

לצד האזהרה של לנדא זכתה הלילה טבע לחדשות טובות כאשר קיבלה אישור מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לשווק תרופה מקורית לטיפול בכוריאה (מחולית) שהיא תסמונת של מחלת הנטינגטון. התרופה שתיקרא AUSTEDO היא אופציית הטיפול הראשונה שמקבלת אישור שיווק לכוריאה בעשור האחרון והשנייה בסך הכול.

טבע העריכה בעבר שמכירותיה של התרופה לכלל ההתוויות, כולל כוריאה, תסמונת טורט ודיסקינזיה מאוחרת, יגיעו ל-2 מיליארד דולר בתוך 5-3 שנים מאישורה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker