לאחר הסכסוך: בראק אן.וי רכשה 182 יח"ד בלייפציג, ברמן ודיסלדורף בכ-61 מיליון שקל

לפי דיווחה של בראק, הנכסים הנרכשים מניבים שכ"ד שנתי נוכחי של כ-675 אלף יורו, ומגלמים להערכת החברה פוטנציאל העלאת שכ"ד משמעותי של כ-35%-30% בהשוואה לשכ"ד הנהוג בשוק

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הדמיה של פרויקט של בראק אן.וי בגרמניה
הדמיה של פרויקט של בראק אן.וי בגרמניה

בעוד האבק שהשאיר הסכסוך המתוקשר בין בעלי השליטה שמעון ויינטרוב ורונן פלד להנהלת בראק אן.וי ממשיך לשקוע, חברת הנדל"ן הגרמנית מדווחת על שורה של עסקות נדל"ן שביצעה ברבעון הראשון של 2016. החברה הודיעה כי חתמה ברבעון על 5 הסכמים לרכישת רכישת 12 מבנים עם כ- 182 יח"ד להשכרה בלייפציג, ברמן ודיסלדורף, תמורת כ-15.8 מיליון יורו (כולל עלויות עסקה).

לפי דיווחה של בראק, הנכסים הנרכשים - בשטח להשכרה של כ-10 אלף מ"ר - מניבים שכ"ד שנתי נוכחי של כ- 675 אלף יורו, ומגלמים להערכת החברה פוטנציאל העלאת שכ"ד משמעותי של כ-35%-30% בהשוואה לשכ"ד הנהוג בשוק. החברה ציינה כי העסקות - שחלקן הושלמו ברבעון הראשון וחלקן יושלמו ברבעון השני – ימומנו בשלב הראשון בהון עצמי.

בבראק ציינו כי מחיר הרכישה, כ-1,580 יורו למ"ר, משקף פוטנציאל לרווח משמעותי מפעילות Privatization בטווח הארוך יותר, לאור מיקום ואיכות הנכסים, שכן מרביתם בנינים משופצים מתחילת המאה ה-20 (הכוונה היא למכירת חלק מהדירות שמשמשות כנכס מניב לידיים פרטיות).

"אנו ממשיכים במדיניותנו להרחיב את פורטפוליו המגורים להשכרה בערי הפעילות בנכסים עם פוטנציאל השבחה רב תוך ניצול סינרגיות תפעוליות. בנוסף לפוטנציאל העלאת שכ"ד של מעל ל-30%, הנכסים מגלמים פוטנציאל לרווח משמעותי מפעילות Privatization. כפי שדיווחנו בדו"ח השנתי, החברה ביצעה פיילוט מוצלח ל-Privatization בנכס בלייפציג, בעל מאפיינים דומים לנכסים הנרכשים, בו השיגה החברה רווחי יזמי של 125% על שווי הנכס בספרים כנכס מניב", מסר פרד גניה, ראש המחלקה הפיננסית בבראק אן.וי בהודעה לתקשורת.

בשבועות האחרונים צף לפני השטח סכסוך בין הנהלת בראק אן.וי – שכוללת את המנכ"לים המשותפים אופיר רחמים וגל טננבאום - לבין בעלי השליטה. המנהלים טענו כי ויינטרוב ופלד מנסים לשנות את הרכב הדירקטוריון במטרה לקדם אינטרסים זרים. מנגד, בעלי השליטה דחו הדברים - וטענו שזכותם הטבעית, כבעלי המניות, לפעול לגיבוש דירקטוריון מטעמם. בסופו של דבר, על רקע ביקורת רבה בשוק ההון, בעלי השליטה נסוגו מהתוכנית לשינוי הרכב הדירקטוריון.

לפני כשבועיים דיווחה בראק אן.וי על תוצאות שיא לשנת 2016. סך הכנסות החברה מהשכרת נכסים גדלו בשנה החולפת בכ-9% לכ-72.1 מיליון יורו, בהשוואה לכ-66.4 מיליון יורו בשנת 2015. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות גדל ב-2016 בכ-20% לכ-76.3 מיליון יורו בהשוואה ל-63.4 מיליון יורו בשנת 2015. הרווח התזרימי מהפעילות המניבה (FFO) ברבעון הרביעי של 2016 הסתכם בכ-8 מיליון יורו, גידול של כ-23% בהשוואה לרבעון המקביל ב- 2015 ומגלם קצב I FFO שנתי של כ-32.1 מיליון יורו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker