אפקון הגדילה את ההכנסות ב-8% - אבל הרווח הנקי ירד

צבר ההזמנות של החברה זינק ב-42% ב-2016, ל-1.7 מיליארד שקל. הרווח הנקי של החברה האחות שלמה נדל"ן זינק ב-53%

אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישראל רייף, יו"ר אפקוןצילום: אסף לב
אורי תומר

חברת האוטומציה והתשתיות אפקון החזקות, שבשליטת עתליה שמלצר (62%), נהנתה מעלייה של 8% בהנכסותיה ב-2016, ל-1.4 מיליארד שקל. עם זאת, מהדו"חות הכספיים של החברה שפורסמו בסוף השבוע, עולה כי הוצאות אחרות גבוהות - בהן הוצאות רה-ארגון והפרשה לירידת ערך נכסים - וירידה בהכנסות אחרות, גרמו לכך שהרווח הנקי השנתי של החברה התכווץ ב-30%, ל-43 מיליון שקל.

למרות זאת, הצמיחה של אפקון באה לידי ביטוי בגידול משמעותי בצבר ההזמנות שלה. צבר ההזמנות של החברה, נכון לסוף 2016, גבוה ב-42% מצבר ההזמנות שלה בסוף השנה הקודמת, ומסתכם ב-1.7 מיליארד שקל - כמיליארד שקל מסכום זה בהזמנות לביצוע ב-2017.

הגידול בצבר ההזמנות של אפקון, שכבר בא לידי ביטוי ברבעונים הקודמים מושפע מכך שהחברה נהפכה בשנה האחרונה מחברה שמבצעת עבודות חשמל ואוטומציה לקבלנית ראשית בפרויקטים, בין השאר בתחום הבניינים החכמים.

העסקה הגדולה בתחום זה שעליה חתמה החברה בשנה החולפת כוללת בניית מטה ומעבדות לחברת אינטל בקרית אריה בפתח תקוה, על קרקע שהיא עצמה מכרה לאינטל כחלק מהעסקה, שהתמורה הכוללת בה מסתכמת ב-440 מיליון שקל. מוקדם יותר ב-2016 נודע כי החברה תשפץ סניפים עבור רשת יוחננוף, תמורת 110 מיליון שקל. בנוסף, לפני כחודשיים דיווחה החברה כי היא תבנה מגדל בבני ברק עבור החברה הפרטית אלייד, תמורת 170 מיליון שקל.

מניית אפקון הגיבה לדו"חות הכספיים של החברה בעלייה של 4% במסחר בבורסה בתל אביב היום. בכך משלימה מניית אפקון עלייה של 60% ב-12 החודשים האחרונים, ושל יותר מ-320% בחמש השנים האחרונות. בעקבות זאת, שווי השוק הנוכחי של החברה גבוה מ-711 מיליון שקל.

בסוף השבוע פורסמו גם הדו"חות הכספיים של שלמה נדל"ן, חברה פרטית מדווחת בבעלות מלאה של שמלצר, שאיגרות החוב שלה נסחרות בבורסה בתל אביב. שלמה נדל"ן נהנתה מעלייה של 7% מהכנסותיה ב-2016, ל-116 מיליון שקל, ומזינוק של 53% ברווח הנקי, ל-33 מיליון שקל.

שלמה נדל"ן - שהיו"ר שלה הוא ישראל רייף, שמשמש גם יו"ר אפקון - משקיעה בנדל"ן בישראל ובאירופה. בחברה מציינים כי הגידול בהכנסות והזינוק ברווחים הם תוצאה של העובדה שנכסים חדשים של החברה בישראל ובגרמניה החלו להניב דמי שכירות.

לשלמה נדל"ן שתי סדרות אג"ח. סדרה ב' צמודת המדד נושאת מח"מ (משך חיים ממוצע עד להחזר החוב) של 1.76 שנים, ונסחרת בתשואה לפדיון של 2.1% בשנה. סדרה ג' השקלית, שהמח"מ שלה הוא 3.9 שנים, נסחרת בתשואה לפדיון של 3.4% בשנה. בסך הכל אמורה החברה להחזיר לבעלי האג"ח בשנים הקרובות כ-300 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker