שופרסל במו"מ מתקדם לרכישת ניו פארם תמורת 135-115 מיליון שקל

ניו פארם מפעילה 67 סניפים בפריסה ארצית ■ החברה צברה הפסד של 11 מיליון שקל במחזור של 735 מיליון שקל ב-12 החודשים שהסתיימו בספטמבר 2016, וייצרה עודף של 22 מיליון שקל בלבד בתזרים המזומנים בינואר-ספטמבר 2016

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו פארם
יורם גביזון

הנפקת איגרות החוב המתוכננת של חברת דיסקונט השקעות, מאלצת את החברה הבת שופרסל לחשוף את המחיר לפיו תרכוש את חברת ניו פארם, על פי המתווה המתגבש של העסקה.

שופרסל, שמנוהלת על ידי יצחק אברכהן, מגלה כי היא מנהלת משא ומתן מתקדם לרכישת  חברת ניו פארם, שבשליטת רמי שביט, תמורת סכום של 115 עד 135 מיליון שקל. העסקה טרם אושרה על ידי דירקטוריון שופרסל, ולא קיבלה עדיין את אישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

על פי מתווה העסקה, שופרסל תהיה רשאית לבטל את העסקה אם בסיום בדיקות הנאותות שתבצע, יתברר שקיימת אי התאמה או הפרה של מצג או התחייבות, או שאירע שינוי מהותי לרעה במצב עסקיה של ניו פארם עד למועד השלמת העסקה.

ניו פארם מפעילה 67 סניפים בפריסה ארצית, וחתמה בינואר-ספטמבר 2016 על 15 חוזים לפתיחת סניפים חדשים, מהם 9 חוזים לפתיחת סניפי זכיינות. ניו פארם צברה הפסד של 11 מיליון שקל במחזור של 735 מיליון שקל ב-12 החודשים שהסתיימו בספטמבר 2016, וייצרה עודף של 22 מיליון שקל בלבד בתזרים המזומנים בינואר-ספטמבר 2016. שופרסל מפעילה 18 בתי מרקחת בסניפי תת הרשת שופרסל דיל, ומכירותיה בתחום מוצרי הפארם הסתכמו ב-1.4 מיליארד שקל ב-2016 - גידול של 4.8% בהשוואה ל-2015.

ניו פארם נחשבת כמתחרה החלש ביחס לחברת סופר פארם, שבשליטת ליאון קופלר (74.5%), לאומי פרטנרס (15%) ודיסקונט שוקי הון (10.5%). סופר פארם מפעילה 220 סניפים בישראל, ומחזור מכירותיה הסתכם ב-4.5 מיליארד שקל ב-2015.

חולשתה של ניו פארם, שמתבטאת בירידה של 23% במכירותיה ב-2015 בהשוואה ל-2014, עשויה לגרום לממונה על ההגבלים העסקיים, מיכל הלפרין, לאשר את המיזוג, כדי לעודד את התחרות בסופר פארם. מנגד, עשויה סופר פארם לטעון שהחולשה של ניו פארם מצד אחד, והחפיפה בין 70% ממוצריה למוצרי שופרסל, תעניק כוח שוק בלתי סביר בידיה של שופרסל, ותאפשר להפעיל לחץ על ספקים ובעלי נכסים.

מסופר פארם נמסר בתגובה: "את המיזוג בין שופרסל מוסמכת לבדוק רשות ההגבלים העסקיים, שהתנגדה בעבר לעסקה מסיבות של פגיעה בתחרות, וסופר-פארם משוכנעת שבדיקה מקיפה תיעשה גם לגבי העסקה הנוכחית. סופר-פארם עצמה סבורה שמיזוג יפגע גם הפעם בתחרות, וככל שרשות ההגבלים העסקיים תבקש לשמוע את עמדתה של סופר-פארם בנושא, היא תעשה זאת כפי שהיא עושה כל העת. הפגיעה בתחרות לא תגרום נזק לסופר-פארם אך עלולה לגרום נזק לציבור הרחב, שעלול לשלם מחירים גבוהים יותר על כל המוצרים ששופרסל, ניו-פארם וסופר-פארם מתחרות במכירתם לפני המיזוג".

את שופרסל ייצג עו"ד רן שלום ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'.
את המשביר, שמחזיקה בניו פארם, ייצג עו"ד אמיר בר טוב ממשרד שמעונוב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker