פרסום ראשון |

מניבים בדרך לבורסה: גייסה הון ואג"ח מהמוסדיים

קרן הריט גייסה בהצלחה מהגופים המוסדיים, לפי שווי של רבע מיליארד שקל, לפני הכסף ■ ביקושי היתר באג"ח הביאו לריבית של 2.1% ■ זוהי הנפקת ה-IPO החמישית בתל אביב מתחילת השנה

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אברם, שרון שוופי, איתי מל - חברי הנהלת קרן מניבים
עופר אברם, שרון שוופי, איתי מל - חברי הנהלת קרן מניביםצילום: נועה זני
גיא ארז
גיא ארז

גל הנפקות ההון בבורסה בת"א נמשך: קרן הריט מניבים, בניהולו של עופר אברהם, גייסה בהצלחה הון ואגרות חוב מהמוסדיים, ותחל להסחר באחוזת בית. הקרן, מייסודם של שרון שוופי ואיתי מל גייסה הון לפי שווי של כ-250 מיליון שקל לפני הכסף. כך, שוויה לאחר הכסף יהיה 310 מיליון שקל.

בהנפקת המניות התקבלו ביקושים של כ-90 מיליון שקל, במחיר חבילה של 960 מיליון שקל.

ביקושים נאים התקבלו גם לאגרות החוב של החברה, בסכום של כ-560 מיליון שקל. החברה בחרה לגייס מתוכם כ-198 מיליון שקל. בשל גובה הביקושים, הריבית נקבעה על 2.1%, המהווה מרווח של 2.04% מעל התשואה באג"ח ממשלתי.

מניבים היא קרן הריט השלישית שהוקמה בישראל. קדמו לה ריט 1 וסלע קפיטל נדל"ן, הנסחרות בבורסה, ושווין עלה בכ-15% ב-12 החודשים האחרונים. ריט 1 נסחרת לפי שווי של קרוב ל-2 מיליארד שקל, לאחר שמנייתה זינקה במעל ל-120% ב-5 השנים האחרונות. סלע נדל"ן נסחרת לפי שווי של כ-900 מיליון שקל, ומנייתה האמירה בקרוב ל-90% באותה התקופה.

הנפקת מניבים תהיה הנפקת ה-IPO החמישית בשנת 2017 בבורסה בת"א, שסבלה בשנים האחרונות ממספר דל של הנפקות, במקביל למחיקתן של חברות אחרות מהמסחר.

מניבים הוקמה באוקטובר 2015. בבעלותה נכסים מניבים בשטח כולל של כ-35 אלף מ"ר וכ-15 אלף מ"ר שטחי חניה. בין משקיעיה ניתן למנות מספר גפים מוסדיים מובילים, ואוניברסיטת בר אילן.

לפי המצגת שפרסמה לבורסה, שוויה ההוגן הכולל לסוף השנה שעברה עמד על כ-262 מיליון שקל. יתרת המזומנים שעמדו לרשותה, לצורכי השקעה, הסתכמו ב-50 מיליון שקל. נכון למועד פרסום התשקיף, שיעור התפוסה בנכסיה עמד על כ-98%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker