מנועי בית שמש תייצר עבור MTU חלקי מנועים ב-173 מיליון דולר

החברה, שבשליטת קרן פימי, תמשיך לייצור עבור MTU הגרמנית חלקים למנועי סילון; היקף ההסכם הקודם בין החברות, שיסתיים בשנה הבאה, עודכן מטה ב-8 מיליון דולר

גיא ארז
גיא ארז
שתפו בפייסבוק
אבנר שחם, מנכ"ל מנועי בית שמש
אבנר שחם, מנכ"ל מנועי בית שמש

מנועי בית שמש ממשיכה ליהנות מביקושים למוצריה, על רקע צמיחת שוק התעופה העולמית. החברה, שבשליטת קרן פימי (42.9%) דיווחה היום כי הגיעה לסיכום על הסכם מסגרת ארוך טווח עם חברת המנועים התעופתיים הגרמנית MTU AERO ENGINES, הנסחרת לפי שווי של 6.1 מיליארד יורו, עד לשנת 2030. לפי ההסכם, בית שמש תייצר עבור החברה את אותו סוג של חלקים חלקים אשר סופקו בעבר בהתאם להסכמים קודמים, בהם דסקאות למנועי סילון שונים.

ההכנסות הצפויות מההסכם החדש עומדות על כ-173 מיליון דולר לשנים 2017 עד 2030, כאשר חלק מן החלקים יסופק החל משנת 2019. במקביל, תחזית המכירות של ההסכם הקודם בין השתיים, שנחתם ב-2013 ואמור היה להסתיים בסוף השנה הבאה תמורת כ-63 מיליון דולר,עוכנה מטה ל-55 מיליון דולר.

בסוף החודש שעבר הרחיבה בית שמש, מקבוצת פימי, על הרחבת הסכם נוסף. היה זה הסכם מול חברת  ITP הספרדית, מקבוצת ענקית המנועים רולס רויס, שהיקפו גדל ב-37 מיליון דולר לסך של 100 מיליון דולר על פני 13 שנים (עד שנת 2029).

בתחילת השבוע פירסמה החברה את דו"חותיה הכספיים לשנת 2016, והציגה צמיחה  של 11.5% בהכנסותיה השנתיות לשיא של 86.1 מיליון דולר. החברה נהנתה מעלייה בביקושים לכלל מוצריה ושירותיה בשני מגזרי הפעילות שלה, ייצור חלקים ומגזר המנועים, הודות לצמיחה שנרשמה בשוק התעופה העולמי. הרווח הנקי של בית שמש גדל ב-15% ל-8.9 מיליון דולר.

קרן פימי רכשה את השליטה במנועי בית שמש בחודש יוני אשתקד מכלל תעשיות תמורת כ-125 מיליון שקל. בתחילת השנה פרש מנכ"ל החברה, אבנר שחם, לאחר 25 שנה. שחם הוחלף על ידי רם דרורי שכיהן ב-9 השנים האחרונות כמנכ"ל ארקל אוטומוטיב מקבוצת רבל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker