אקסלנס ביטלה תשלום בונוס - העובדים קיימו אסיפת מחאה מחוץ למשרדים

נציגי העובדים: "אנחנו צועדים לעבדות מודרנית. ההחלטות נתקבלו על ידי דירקטוריון מביש שמחלק בכל שנה עשרות מיליונים לבעלי המניות ומיליונים למנהלים הבכירים" ■ אקסלנס: "פעילות החברה מתנהלת כסדרה והשירות ללקוחות לא נפגע"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
אסיפת עובדי אקסלנס מחוץ למשרדי החברה
אסיפת עובדי אקסלנס מחוץ למשרדי החברה

עובדי בית ההשקעות אקסלנס השביתו היום (ה') את פעילות החברה וקיימו אסיפה סוערת מחוץ למשרדים בפתח תקווה. העובדים מחו נגד החלטת ההנהלה לא לחלק להם בונוסים שנתיים, ואחד מנציגי התארגנות העובדים הזהיר כי החברה עשויה להימכר. מאקסלנס נמסר: "פעילות החברה מתנהלת כסדרה והשירות ללקוחות לא נפגע".

ההפגנה היום התרחשה על רקע מחלוקת אשר פרצה לאחרונה בין הוועד להנהלת אקסלנס. במכתב שמוען לעובדי החברה טען הוועד כי "למרות כל המחלוקות בינינו לבין ההנהלה מאז תחילת ההתאגדות, הסטטוס קו בחברה נשמר לאורך כל חודשי המשא ומתן בכדי להגיע להסכם ללא פגיעה בפעילות החברה".

בוועד מוסיפים כי "ההנהלה החליטה מספר החלטות חד צדדיות, מבלי לשתף את הוועד והעובדים, ובהן החתמת עובדי הגמל בחטיבת הלקוחות על נספחים לחוזה העבודה על ויתור תביעות עתידיות כלפי החברה, ביטול הבונוס השנתי לחלק מהחברות בקבוצה ותקיעת המשא ומתן וגרירת רגליים לאורך כל הדרך".

לדברי הוועד, "ההנהלה מצעידה את החברה לתקופה קשה של שינויים ומיזוגים אשר ישפיעו על כל אחד ואחת מאיתנו. גם עובדים שחושבים שהם 'מוגנים' מבינים כעת שאין פרות קדושות ובהחלטה קטנה אחת ניתן לבטל הטבות שהיו נהוגות לאורך שנים רבות".

עוד טוענים העובדים כי "במשך שנים הבונוס השנתי היווה אוויר לנשימה ואות להערכה על העבודה הקשה שלנו. כעת אנחנו צועדים לעבדות מודרנית. ההחלטות נתקבלו על ידי דירקטוריון מביש אשר מחלק בכל שנה עשרות מיליונים של שקלים כדיווידנדים לבעלי המניות ומיליוני שקלים למנהלים הבכירים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker