איסתא ופתאל רוכשות 3 בתי מלון בקפריסין תמורת 80 מיליון יורו

המלונות שכוללים 769 חדרים יושכרו למלונות פתאל תמורת דמי שכירות של 25%-27.5% ממחזור ההכנסות השנתי. איסתא וחברת התעופה Tus Airways יפעילו 4 טיסות לשבוע מחיפה לפאפוס

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
פאפוס בקפריסין
פאפוס בקפריסיןצילום: Paphoshotelbeach

איסתא, חברת שירותי התיירות הגדולה בישראל,  ממשיכה להעמיק את השקעותיה בנדל"ן ממוקד תיירות. חברה קפריסאית, שבבבעלותן השווה של איסתא נכסים וחברת מלונות פתאל, תרכוש 3 מלונות בעיר פאפוס שבקפריסין תמורת 80 מיליון יורו.

המלונות שנרכשים שוכנים על חוף הים בפאפוס במרחק של 100 מטר מהים בשיטת הכול כלול, כוללים 769 חדרים כשאחד מהם מחזיק בחוף פרטי ואחר בפארק מים.  איסתא וחברת התעופה TUS Airways מתכננת להפעיל 4 טיסות לשבוע מחיפה לפאפוס תוך ניצול זמן הטיסה הקצר בין חיפה לפאפוס - 22 דקות - והנוחות המוגברת ל-15% מתושבי המדינה של שימוש בשדה התעופה בחיפה. לפי ההערכות, שתי החברות מתכננות לשווק אלפי חבילות נופש שיתבססו על הטיסות מחיפה וחדרי המלון של 3 המלונות. 

איסתא שמנוהלת על ידי אחישי גל, ומלונות פתאל, שמנוהלת ע"י  דוד פתאל, שיזם את העסקה, צפויות להגדיל את מספר חדרי המלון ב-3 המלונות ב-30%.

איסתא ציינה בהודעה לבורסה את התוצאות הכספיות של שניים מ-3 המלונות: Laura Beach שרשם הפסד של מיליון יורו במחזור של 5.5 מיליון יורו ב-2016 ומלון Cypria Maris שהפסיד 1.9 מיליון יורו במחזור של 4.5 מיליון יורו ב-2016.

החברה המשותפת לאיסתא נכסים ולמלונות פתאל מתכננת להשקיע 6.5 מיליון יורו בשיפוץ המלונות Laura Beach, שכולל 307 חדרים ובמלון Cypria Maris, שכולל 237 חדרים מעבר לעלות הרכישה הכוללת.

איסתא נכסים ומלונות פתאל חתמו על הסכם שלפיו ישכירו את 3 המלונות לחברת מלונות פתאל לתקופה של 14 שנים ו-11 חודשים בדמי שכירות של 25% מהמחזור השנתי של 3 המלונות עד ל-25 מיליון יורו ו-27.5% מהמחזור השנתי שמעל 25 מיליון יורו. ההסכם קובע דמי שכירות שנתיים מינימליים, שיסתכמו בהחזר הקרן והריבית של המימון החיצוני.

העסקה נעשית בהתאם למדיניות הרחבת הפעילות הבינלאומית של פתאל וחלק מאסטרטגיית ההרחבה של ההשקעות בנדל"ן ממוקד תיירות של איסתא שבמסגרתם רכשה איסתא בעלות מלאה או חלקית במלון הספא כרמים שבקריית ענבים בירושלים, מלון רימונים באילת, מלון עסקים בהרצליה שייפתח בחודשים הקרובים ומלון בוטיק שיוקם ברחוב ברנר בתל אביב.

אחישי גל, מנכ"ל ובעל השליטה באיסתא, ציין ששתי החברות בחרו בפאפוס משום שהוא יעד קרוב ונגיש , מזג האוויר בו טוב ממזג האוויר באיי יוון ובאנטליה וזמן הטיסה בו קצר מזמן הטיסה לאילת. לדבריו, המלונות שנרכשו תואמים את ההעדפות של הנופש הישראלי למלונות של 4 כוכבים, בקירבה של 100 מטר לחוף הודות לעובדה שנבנו לפני קביעת המגבלה של בניית מלונות בקפריסין במרחק של 300 מטר לפחות מהחוף כשהעובדה שפאפוס הוכרזה כבירת התרבות של אירופה תגביר את ההשקעה בתקציבי תיירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker