פסגות לבעלי השליטה בבראק אן.וי: "החלפת הדירקטור - מהלך חריג ובעייתי"

אתמול נודע כי בעלת השליטה בבראק אן.וי מעוניינת לכנס אסיפה במטרה להדיח את הדירקטור רוברט ישראל, אך חברי הדירקטוריון והנהלת החברה מתנגדים למהלך

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

הקרב בין בעלת השליטה בבראק אן.וי, BCRE שבשליטת שמעון ויינטרוב ורונן פלד, לבין חברי ההנהלה והדירקטוריון ממשיך לצבור תאוצה. אתמול הצטרף גם בית ההשקעות פסגות לקלחת, לאחר ששיגר לבעלת השליטה מכתב לקבלת "הבהרות" בנוגע לניסיון להדיח את הדירקטור רונן ישראל מדירקטוריון בראק אן.וי. בפסגות ציינו כי מדובר ב"מהלך חריג ובעייתי".

שמעון ויינטרוב, מבעלי BCRE
שמעון ויינטרוב, מבעלי BCREצילום: עופר וקנין

בפסגות הפנו מספר שאלות לבעלת השליטה: "מהו הרקע להיעדר האמון במר ישראל? האם ישנו קשר בין רצונכם לשינוי הרכב הדירקטוריון ובין מצבה של BCRE? מדוע נדרש מינויים של שלושה דירקטורים חלף דירקטור בלתי תלוי אחד? האם המהלך להחלפת הרכב הדירקטוריון משרת את האינטרסים ארוכי הטווח של החברה ושל בעלי מניות?". בהמשך כתבו בפסגות, כי בהתאם לתשובות שיתקבלו ישקלו את המשך צעדיהם להגנה על זכויות לקוחות פסגות.

קודם לכן, S&P מעלות הזהירה כי תיאלץ לבחון את השפעתו של שינוי הרכב הדירקטוריון על דירוג האשראי של בראק אן.וי, שמדורגת כעת ברמה של AA מינוס. במעלות כתבו כי "מבנה הדירקטוריון ועצמאותו הם פרמטרים משמעותיים בדירוג חברות. אם נעריך ששינוי במבנה הדירקטוריון פוגע בעצמאותו ומחליש את הנתק בין החברה לקבוצה (BCRE), אנו נידרש לבחינה מחודשת של הדירוג ובכלל זה של ההשפעה האפשרית של איכות האשראי של כלל הקבוצה על דירוג החברה".

במעלות הוסיפו כי "שינויים, אם יהיו, במדיניות ההשקעה או במדיניות הפיננסית, עשויים אף הם להוביל להערכה מחודשת של פרופיל הסיכון העסקי ופרופיל הסיכון הפיננסי של בראק אן.וי, ומכך להשפעה על דירוג החברה". לבראק אן.וי שלוש סדרות אג"ח בערך נקוב כולל של כ–600 מיליון שקל. הסדרות נסחרות בתשואות לפדיון נמוכות של 1%–2.4%. אתמול היו תנודות קלות באג"ח, ואילו המניה איבדה כ–3.7%.

"היעדר אמון" בדירקטור

אתמול דיווחה בראק אן.וי לבורסה כי BCRE מעוניינת לכנס אסיפת בעלי מניות ולהדיח את הדירקטור רוברט ישראל בשל "היעדר אמון" מצד בעלת השליטה. ישראל — בנקאי הולנדי — הוא דירקטור בלתי תלוי, המכהן בבראק אן.וי מאז 2011. ב–BCRE נימקו את בקשת ההדחה ב"התנהגותו הלא ראויה של הדירקטור", אך סירבו לפרט למה הכוונה.

הניסיון להדיח את ישראל עורר סערה בקרב חברי הדירקטוריון של בראק אן.וי והמנכ"לים בישראל, גל טננבאום ואופיר רחמים. חברי הדירקטוריון הודיעו כי הם דוחים את טענותיה של BCRE, והעניקו גיבוי מלא לישראל.

מ-BCRE נמסר אתמול כי "תמוה ביותר מדוע הנהלת חברת בראק אן.וי פועלת כדי להגן בכל מחיר על בקשה לפטר דירקטור בלתי תלוי, שבין היתר אמון על קביעת השכר והתגמול של מנהלי החברה, וזאת בלי לבחון את הסיבות לבקשה לפטר הדירקטור. התנהלות זו, על פניה, אף מחלישה את אי התלות בין ההנהלה לדירקטור זה.

"תחת הדירקטור שהתבקשו פיטוריו, מוצעים שני דירקטורים ששמם הולך לפניהם, עם רקע מקצועי מתאים וניסיון עסקי רלבנטי של עשרות שנים בשווקים במערב אירופה, ומוצע לחברה לפרסם את שמותיהם וקורותיהם כדי שציבור בעלי המניות ייחשף לעובדות במלואן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker