לאומי בוחן רכישת בנק בגרוזיה בעל הון עצמי של 70-60 מיליון דולר

הנבק, הנחשב לשני בגודלו בגרוזיה, מחזיקב נתח שוק של כ-30% ממערכת הבנקאות הגרוזינית

רם דגן
רם דגן

בנק לאומי בוחן בתקופה האחרונה רכישה של בנק בגרוזיה. ככל הידוע בשלב זה מדובר במגעים ראשונים בלבד. הבנק הישראלי עדיין לא פתח במו"מ רשמי ובבדיקות נאותות של הבנק הגרוזיני, הנחשב לשני בגודלו במדינה. עוד נודע כי מדובר בבנק המחזיק בהון עצמי של כ-60-70 מיליון דולר ובנתח שוק של כ-30% ממערכת הבנקאות הגרוזינית. מלאומי נמסר בתגובה כי הבנק מעוניין להרחיב את הפעילות הבינלאומית שלו, וכי ידווח על צעדים בעניין כאשר יהיו התפתחויות ממשיות.

לפני כמה שבועות השלים הפועלים את רכישת בנק פוזיטיף הטורקי תמורת 150 מיליון דולר. במסגרת העסקה רכש הבנק הישראלי גם שליטה מלאה בבנק קטן בקזחסטן

מי שבוחנת את ההשקעה מטעם לאומי היא החטיבה הבינלאומית שבניהולו של דניאל צידון. דמות מרכזית נוספת היא רוני מילוא, המתווך בין לאומי לבעלי המניות בבנק הגרוזיני. מילוא, לשעבר שר מטעם הליכוד ומפלגת המרכז, כיהן עד החודש שעבר כיו"ר חברת הנדל"ן אזורים, אך עזב את התפקיד בעקבות העברת השליטה בחברה מקונצרן אי.די.בי לאיש העסקים היהודי-אמריקאי שעיה בוימלגרין.

גרוזיה שהשתחררה מכבלי המשטר הקומוניסטי בתחילת שנות ה-90 נחשבת לאחת המתקדמות מבין מדינות הגוש המזרחי בכל הנוגע לרגולציה עסקית. המדינה, השוכנת לחופי הים השחור, נשענת בעיקר על תעשיית הכימיקלים, המתכות והיין, ומתאפיינת ברמה נמוכה יחסית של הכנסה לנפש (כ-3,318 דולר).

» לכל הציטוטים, הגרפים והמדדים - TheMarker Finance

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ