פרסום ראשון

מנרב פרויקטים בדרך לבורסה: גייסה מהמוסדיים כ-118 מיליון שקל

החברה זכתה לביקושי יתר של 254 מיליון שקל בשלב המוסדי, ובחרה לגייס כ-118 מיליון שקל - גבוה מהמתוכנן; בהמשך מעוניינת החברה לגייס בשלב הציבורי עוד 32 מיליון שקל; בעלי מנרב מקווים כי ההנפקה תציף ערך לחברת האם מנרב אחזקות

גיא ארז
גיא ארז
 אברהם קוזניצקי, בעל השליטה במנרב אחזקות
אברהם קוזניצקי, בעל השליטה במנרב אחזקותצילום: עופר וקנין

בדרך ל-IPO שלישי בת"א בשנת 2017: מנרב פרויקטים, הזרוע הביצועית של מנרב אחזקות שבשליטת אברהם קוזניצקי (55%), גייסה כ-118 מיליון שקל מהמוסדיים - סכום גבוה מהמתוכנן; הגיוס משקף לחברה שווי של 335 מיליון שקל (לפני הכסף).

לאחר שבשנת 2016 כולה נרשמו 3 הנפקות הון (IPO) בלבד בבורסה בת"א, תחילתה של שנת 2017 מספקת התעוררות בגזרה זו - והנפקת אקוויטי שלישית בחודשיים. מנרב פרויקטים צלחה את השלב המוסדי בהנפקת מניותיה. החברה, העוסקת בייזום דירות מגורים בארץ, זכתה לביקושים של 254 מיליון שקל בשלב המוסדי, ובחרה לגייס כ-118 מיליון שקל – מעל המתוכנן. בהמשך מעוניינת החברה לגייס בשלב הציבורי עוד 32 מיליון שקל (ובסך הכל – 150 מיליון שקל).

ניירות הערך הוצעו למשקיעים בחבילה אשר כללה מניות וכן 2 סדרות של אופציות הניתנות להמרה למניות. בהנפקה, אותה הובילו דיסקונט חיתום, יעקב אקילוב, יועץ החברה למימון ושוק ההון ועו"ד אמיר עסלי, שותף במשרד ש. הורוביץ, נקבע מחיר סגירה ליחידה של 22.3 שקל למניה. מחיר זה הינו גבוה בכ-15% ממחיר המינימום המבוקש. ההנפקה משקפת למנרב שווי שוק (לפני הכסף) של 335 מיליון שקל. בכך, סך אחזקות הציבור יעמדו על כ-31% מהחברה. לפי הערכות בשוק, החברה קיוותה לבצע את הגיוס לפי שווי של כ-400 מיליון שקל.

מנרב פרויקטים היא אחת הזרועות של מנרב אחזקות, בנוסף לזרועות הנדל"ן המניב, קבלנות הבנייה, ותשתיות וייזום. החברה מרכזת את פעילות היזמות של מנרב, כולל קרקעות לפיתוח שבבעלותה. הנפקתה תיצור למעשה הפרדה מבחינת המשקיעים בין הפעילות הזאת לפעילויות האחרות של החברה האם, שכוללת מגה־פרויקטים כדוגמת עיר הבה"דים, ואת פעילות מנרב הנדסה, שכוללת קבלנות ביצוע של פרויקטי מגורים.

נכון לסוף הרבעון השלישי 2016, לחברת מנרב פרויקטים 971 יח"ד בשלבי ביצוע ובשיווק, מתוכן נמכרו 527 יח"ד בתמורה כספית של כ-1.26 מיליארד שקל. בשנים הקרובות צפויה החברה להכיר, בגין פרויקטים אלה, בהכנסות בהיקף של כ-1.02 מיליארד שקל וברווח גולמי בהיקף של כ-172 מיליון שקל. בנוסף, לחברה כ-1,880 יחידות דיור בשלבים שונים של תכנון וייזום. כמו כן, לחברה אחזקה פיננסית בפעילות מכוני טיהור שפכים (מט"שים) בנתב"ג, באר שבע ונתניה. פעילות המט"שים מבטיחים הכנסה יציבה ברמת ביטחון גבוהה עםNOI  שנתי של כ-19 מיליון שקל, נכון לסוף הרבעון השלישי 2016.

החברה הוקמה ב-1988, ומאז 2003 דרור קוזניצקי, בנו של בעל השליטה, מכהן כמנכ"ל. מנרב פרויקטים רשמה ב-9 החודשים הראשונים של 2016 הכנסות של 341 מיליון שקל, ורווח נקי של 29 מיליון שקל. בשנת 2015 כולה עמדו הכנסותיה על כ-787 מיליון שקל, והרווח הנקי הסתכם בלמעלה מ-46 מיליון שקל.

פיני דקל, מנכ"ל מנרב אחזקות: "אנו מודים למשקיעים המוסדיים שהביעו אמון בחברה ובפעילותה במסגרת ההנפקה הראשונית של החברה הבת מנרב פרויקטים. החברה משמשת בעיקרה כזרוע של הקבוצה ליזמות למגורים בישראל ומהלך זה יחזק את איתנותן הפיננסית של חברות הקבוצה ויאפשר המשך תנופה ופיתוח של מנרב פרויקטים. הנפקת מנרב פרויקטים הינה נדבך נוסף במהלכים אותם מבצעת הקבוצה אשר מציפים ערך משמעותי לבעלי המניות".

דרור קוזניצקי, מנכ"ל מנרב פרויקטים: "תמורת ההנפקה תחזק בצורה משמעותית את מאזן החברה וכן את נזילותה והיא תאפשר למנרב פרויקטים לנצל ביתר שאת הזדמנויות עסקיות בשוק המגורים הישראלי וכן תאפשר לחברה להגדיל את היקף פעילותה, ללא גידול משמעותי ברמת הסיכון הפיננסי בה היא פועלת".

מנרב פרויקטים הינה החברה השלישית שמבצעת הנפקה ראשונית בבורסה בתל אביב מאז תחילת 2017. קדמו לה החברות נובולוג ורציו פטרוליום. החברה האם, מנרב אחזקות, נסחרת בבורסה בת"א לפי שווי של 530 מיליון שקל, לאחר שמנייתה טיפסה בכ-50% ב-12 החודשים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker