איתמר מדיקל קיבלה אישור FDA לשיווק גרסה משופרת של ה-WatchPAT

המוצר הינו מנוע הצמיחה של החברה, וגרסתו החדשה כוללת סנסור חדשני לאבחון של תת-סוגי מחלות דום נשימה בשינה בבדיקה ביתית ■ מנכ"ל החברה: "המוצר החדש יחזק משמעותית את יכולת המכירה שלנו בארה"ב"

גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכשור רפואי של איתמר מדיקל צילום: Shlomo Shoham
גיא ארז

חברת איתמר מדיקל, המפתחת מכשור רפואי לא פולשני לאבחון וניטור מחלות קרדיולוגיות והפרעות נשימה בשינה, קיבלה אישור FDA לשיווק גרסה משופרת של מוצר הדגל שלה, ה-WatchPAT. מדובר במכשיר המולבש על זרוע המטופל, ומאפשר אבחון מחלות דום נשימה במהלך שנתו של המטופל בביתו, ולא במעבדת שינה. המוצר המשופר ישווק בארה"ב החל מיוני הקרוב, ורוכשים פוטנציאליים יוכלו לקנות את הגרסה החדשה במחיר הגבוה באלפי דולרים ליחידה מהגרסה הקודמת.

גרסת ה-WatchPAT המשודרגת כוללת חיישן לבית החזה, המאפשר אבחון של הפרעה נשימתית ממקור מרכזי (Central Sleep Apnea), לעומת אירועים חסימתיים (Obstructive Sleep Apnea). המשמעות היא התגברות מכשול שהציב המכשיר בגרסתו הקודמת בפני הקרדיולוגיים, שראו חשיבות מיוחדת באפשרות לאבחן הפרעות שינה גם ממקור מרכזי.

אישור ה-FDA התקבל על רקע ההצלחה הקלינית שהציגה איתמר מדיקל במחקר מקיף שקיימה בקרב 120 נבדקים בארה"ב, אירופה וישראל - אשר השווה את ביצועי ה-WatchPAT לבדיקה פוליסומנוגרפית, הנחשבת לאמצעי האבחון המקובל כיום בשוק, ונעשית במעבדות שינה בבתי החולים.

ה-WatchPAT הינו מנוע הצמיחה של איתמר, שגידול של עשרות אחוזים במכירותיו הוביל את החברה לדווח על צמיחה במכירות זה 4 רבעונים ברציפות. הכנסותיה של איתמר ברבעון השלישי של 2016 הסתכמו ב-4.8 מיליון דולר, עלייה של 26% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2015, וזאת הודות לזינוק של 63% בהכנסות ממכירת ה-WatchPAT בצפון אמריקה, שהגיעו במהלך הרבעון לכ-3.1 מיליון דולר.

עם זאת, איתמר עדיין איננה רווחית, והפסדיה גדלו ל-5.6 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2016, והסתכמו ב-17.6 מיליון דולר בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה (לעומת רווח של חצי מיליון דולר, והפסד של 2.4 מיליון דולר, בהתאמה, בתקופות המקבילות ב-2015). זאת, בשל המאמצים שמשקיעה החברה בהגדלת המכירות, שגררו גידול בהוצאות המכירה והשיווק.

איתמר מדיקל נסחרת בבורסה בת"א לפי שווי חברה של 350 מיליון שקל. מגדל וילין לפידות הינן בעלות עניין בחברה, ומחזיקות בכ-7.9% ו-6.7% ממניות החברה, בהתאמה. בשבועיים האחרונים צמצמה הפניקס את אחזקתה בחברה, ובעקבות זאת חדלה להיות מחזיקה בעלת עניין.

גלעד גליק, מנכ"ל איתמר מדיקל, מסר כי "שיווק המוצר המשופר יחזק משמעותית את יכולת המכירה שלנו בארה"ב ויבליט עוד יותר את יתרוננו התחרותי לעומת המוצרים המתחרים בשוק, ובייחוד עבור קבוצת החולים הקרדיולוגיים. המוצר ימקסם את יכולתנו לספק מענה אבחוני וטיפולי ייחודי בשוק של למעלה מ-85 מיליון חולים, אשר כ-50% מהם כלל אינם מאובחנים כסובלים מדום נשימה בשינה למרות מצבם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker