עובדי כלל ביטוח נטשו את משרדיהם כחלק ממאבק השכר

המהלך הוא חלק מצעדי המחאה הארגוניים שבהם פתחו העובדים לנוכח סירובה של ההנהלה לחתום על הסכם קיבוצי חדש בחברה - שנתיים וחודש לאחר חתימת ההסכם הקיים

אסא ששון
אסא ששון

עובדי כלל ביטוח נטשו הבוקר (א') ב-10:00 את עמדותיהם במטה החברה בקרית עתידים בתל אביב, והצטרפו לאסיפת הסברה שמקיים ועד העובדים. בעקבות זאת העבודה בחברה מושבתת, וצפויה לשוב לסדרה ב-12:00. המהלך הוא חלק מצעדי המחאה הארגוניים שבהם פתחו העובדים לנוכח סירובה של ההנהלה לחתום על הסכם קיבוצי חדש בחברה - שנתיים וחודש לאחר חתימת ההסכם הקיים.

יושב ראש ועד הפעולה של העובדים בכלל ביטוח, רוני רז
יו"ר ועד הפעולה של העובדים בכלל ביטוח, רוני רזצילום: עופר וקנין

גורמים בחברה ציינו כי עיקר המחלוקת נסובה סביב משכורת 13, שחלק מהעובדים לא מקבלים, וכן סביב העלאת שכר מדורגת עליה הוסכם לפני שנתיים - שההנהלה מתנגדת לה.

במסגרת ההסכם מתחילת 2014 שחל על כ-3,000 מעובדי החברה, קיבלו העובדים מענק חתימה של עד 6,000 שקל, ותוספת שכר מצטברת של 18%-20% לכל תקופת ההסכם. כמו כן סוכם כי שכר המינימום בחברה יעמוד על 5,000 שקל. בנוסף נקבע כי ההפרשות לפנסיה ופיצויים יעלו ל-20.83%, וכי כל עובד קבוע יקבל הפקדה של 7.5% לקרן השתלמות.

יו"ר ועד העובדים בכלל ביטוח, רוני רז, אמר הבוקר: "אני מצר על כך שהיינו צריכים להגיע למקום הזה, על אף רצון העובדים להגיע להסכמות. הנהלת כלל ביטוח בוחרת לחזור שנים אחורה, תוך פגיעה באמון שנוצר בין הצדדים והסבת נזק חמור למערכת יחסי העבודה בחברה. אסיפת ההסברה שמתקיימת היום היא סנונית ראשונה בשורה ארוכה של צעדים ארגוניים מתוכננים. אני תקווה כי ההנהלה תתעשת ותבין כי עובדי כלל הם הנכס העיקרי של החברה".

מכלל ביטוח נמסר בתגובה: "הנהלת החברה מקיימת את הוראות ההסכם הקיבוצי בקפידה מיום חתימתו ופועלת בשקיפות מלאה עם ועד העובדים. על פי ההסכם הקיים התחייב ועד העובדים לשקט תעשייתי עד ל-31.3.2017, ואנו קוראים לו לשוב אל שולחן הדיונים במטרה להגיע להסכמות אשר יסייעו לחברה להמשיך ולצעוד לעבר העתיד, תוך שיתוף פעולה מלא עם העובדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker