אלקטרה בע"מ מוכרת למגוריט מגדל בפרויקט מגורים ברמלה תמורת כ-121 מיליון שקל

המגדל הנרכש כולל 84 יחידות דיור ומהווה חלק מקומפלקס של שלושה מגדלי מגורים בפרויקט שיוזמת ומקימה אלקטרה בעיר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

קרן הריט מגוריט – שהונפקה בבורסה לפני כחמישה חודשים וגייסה כ-256 מיליון שקל – חתמה אתמול על העסקה השנייה שלה. הקרן דיווחה כי תרכוש מאלקטרה מגורים, מקבוצת אלקו החזקות, מגדל מגורים בשכונת נווה דוד בעיר רמלה בתמורה לכ-121.7 מיליון שקל, בתוספת 1.5 מיליון שקל הוצאות עסקה. מניית מגוריט עלתה לאחר הדיווח בכ-1.5%. ואולם, מחירה של המניה עדיין נמוך בכ-15 ביחס למחירה בהנפקה.

המגדל, הנמצא כיום בשלבי בנייה, יכלול 84 דירות, על פני 22 קומות, בשטח מכר של כ-9,800 מ"ר, כ-117 מ"ר בממוצע לדירה. המגדל הינו חלק מקומפלקס שיכיל 3 מגדלי מגורים. את הפרויקט יזמה אלקטרה מגורים, כחלק מעסקת תמורות עליה חתמה מול בעלי הקרקע שלמה ועזרא חממי במהלך דצמבר 2016. הפרויקט יבוצע על ידי אלקטרה בניה, שצפויה לסיים את הקמת המגדל הראשון במהלך הרבעון השני של 2019. זוהי עסקה ראשונה במסגרתה רוכשת מגוריט מגדל מגורים שלם, שיהיה בבעלות בלעדית של הקרן וינוהל ויושכר על ידה לטווח ארוך.

העיר רמלה, המונה כיום כ-73 אלף תושבים, נמצאת בשנים האחרונות בתנופת פיתוח, במסגרתה נרשמת הגירה חיובית לעיר מצד אוכלוסיות חזקות, משפרי דיור וזוגות צעירים. מיקומה במרכז הארץ וחיבורה לצירי תנועה מרכזים כדוגמת כביש 6 וכביש 431 וכן לתחנת רכבת סמוכה, הופכים את העיר לנגישה במיוחד.

במגוריט הסבירו כי "בדיקות שנערכו במהלך החודשים האחרונים ותימוכין נוספים שנתקבלו מגורמים מקצועיים העלו כי מאפייני העיר ונקודת הזמן הספציפית, מהווים הזדמנות מתאימה להשקעה ברכישת המגדל, שעשויה להניב שיעורי תשואה גבוהים, לצד הצפות ערך פוטנציאליות עתידיות עם השלמת הפרויקט ואכלוסו. הבדיקות והמחקרים העלו כי בקרב אוכלוסיית רמלה, ובמיוחד בקרב משפרי הדיור ודור ההמשך, קיים רצון עז להמשיך ולהתגורר בעיר בכלל ובשכונת נווה דוד בפרט, אך ההיצע המוגבל של בנייה חדשה, ולאור עליות המחירים של השנים האחרונות, עולה הצורך בפתרונות השכרה מודרניים ואיכותיים".

"העסקה משתלבת באופן אופטימלי עם האסטרטגיה של הקרן. עצם העובדה שנרכש מגדל מגורים שלם, יאפשר לנו לנהלו ולתחזקו ברמה איכותית ויעילה ולייצר לדיירים פתרון שכירות לטווח ארוך, פתרון שכמעט ואינו קיים במציאות של היום", אמר מתי דב מנכ"ל מגוריט. לדבריו, רכישה מרוכזת בתחילתו של פרויקט תאפשר לקרן ליהנות מהשבחה עתידית ותשואה הגבוהה מהתשואות הנמוכות כיום בשוק המגורים – 2.5%-3.5% בלבד.

בינואר הודיעה מגוריט על חתימת עסקת הביכורים שלה, במסגרתה רכשה  34 דירות בפרויקט מידטאון במרכז תל אביב בתמורה ל-71.4 מיליון שקל. אכלוס הדירות מתוכנן לרבעון הראשון של 2018. במקביל, הקרן ממשיכה לנהל מו"מ לרכישת 25 דירות ברמת גן ב-50 מיליון שקל, ופועלת לאיתור מתחמים בני 20 יח"ד לכל הפחות. מגוריט היא קרן הריט היחידה בישראל הפועלת בתחום המגורים. הקרן הונפקה בסוף 2016, וגייסה 256 מיליון שקל.

במגזין TheMarker לחודש מארס יתפרסם ריאיון עם יו"ר מגוריט, אייל גבאי: "אנחנו רואים עצירה של מחירים בשוק הנדל"ן. אולי נראה במקומות מסוימת ירידה. אני מניח שנראה רציונליזציה של המחירים, בין היתר בגלל שלאנשים אין היכולת הכלכלית לשלם את המספרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker