סוהו נדל"ן אישרה את המיזוג עם הלמן אלדובי

המיזוג יהיה לפי יחס של 71% לבעלי המניות של הלמן אלדובי ו-29% לבעלי המניות של סוהו ■ בהערכת השווי נקבע כי העסקה כדאית לבעלי המניות

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי אלדובי
אורי אלדוביצילום: דורון סהר
שלי אפלברג

אסיפת בעלי המניות של השלד הבורסאי סוהו נדל"ן אישרה אתמול (ב') את העסקה למיזוג השלד עם בית ההשקעות הלמן אלדובי. המיזוג יהיה לפי יחס של 71% לבעלי המניות של הלמן אלדובי ו-29% לבעלי המניות של סוהו. לצורך בחינת העסקה, מינו הצדדים ועדה בלתי תלויה בראשות הדח"צ רות רלבג. עו"ד שיראל גוטמן עמירה (לשעבר מנהלת מחלקת התאגידים ברשות ניירות ערך), ורן שלום ממשרד עוה"ד אגמון ליווו את הוועדה.

בהערכת השווי שהוזמנה בידי הוועדה מפרופ' אמיר ברנע כיועץ כלכלי של הוועדה, נקבע כי "העסקה כדאית לבעלי המניות". ברנע העריך את שווי פעילות הגמל והפנסיה של הלמן אלדובי ב–120 מיליון שקל. השווי הכלכלי של החברות הבנות של הלמן אלדובי - הסוכנות לביטוח פנסיוני, פיוצ'ר סוכנות לביטוח, חברת ניהול תיקי ההשקעות ו–79% ממניותיה של חברת קרנות ההשקעה - הוערך בידי ברנע ב-7.6 מיליון שקל. שווי השלד סוהו נדל"ן הוערך בידי ברנע ב-42.5 מיליון שקל.

סוהו נדל"ן נשלטת בידי ערן מיטל (15.5%) ואסיאג חנניה (15.5%). לאחר המיזוג יחזיקו מיטל וחנניה יחדיו ב-9% מהמניות של החברה החדשה, והציבור יחזיק ב-20% מהמניות. היתרה, 71%, תוחזק בידי בעלי המניות של הלמן אלדובי.

כחלק מהעסקה יהיו זכאים מיטל וחנניה לקבל 3.5 מיליון שקל בגין פרמיית השליטה שלהם בשלד. ברנע קבע בחוות הדעת שנתן, כי שיעור הפרמיה בעסקה הוא 7.7%, ונמצא בחלק התחתון של התחום הסביר לפרמיית שליטה, שהוא 7%–12% משווי החברה.

מניותיו של בית ההשקעות (חברת הלמן לדובי פיננסים) מוחזקות בידי אורי אלדובי (12.5%) ורוני הלמן (12.5%); המשקיע הקנדי פיטר פרידמן, שנכנס כשותף בחברה בעת רכישת הנכסים מבנק יהב (24.9%); ובעלי חברת הדס ארזים לשעבר - אייזק סיטון (17%), דורה דה יזראעל (14.2%) ודוויד דה יזראעל (14.2%).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker