לאומי השיק אפליקציית תשלומים באמצעות הבנק הדיגיטלי פפר

השקה מלאה של המוצר, המאפשר ללקוחות לפתוח חשבון ולבצע בו פעולות בנקאיות, תתבצע לפי הערכות בעוד כמה שבועות

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רקפת רוסק־עמינח, מנכ"לית
בנק לאומי
רקפת רוסק־עמינח, מנכ"לית בנק לאומיצילום: עופר וקנין

בנק לאומי הודיע היום (ב') על השקת אפליקציית תשלומים באמצעות פפר פיי (Pepper Pay) – בנק דיגיטלי ללא סניפים ואחד הפרויקטים המעניינים כיום במערכת הבנקאות. פפר נחשב לפרויקט הדגל בקדנציה של מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח, המשמשת כמשווקת העיקרית שלו בישראל וברחבי העולם. את הקמתו בפועל של פפר מובילות ראש חטיבת בנקאות דיגיטלית בלאומי, תמר יסעור, ומנכ"לית פפר, לילך בר דוד.

מדובר באפליקציה המיועדת ללקוחות כל הבנקים, ושבאמצעותה הם יוכלו לבחור כמה ולמי לשלם מבין אנשי הקשר בטלפון נייד. ואולם, בשלב זה לאומי מעכב את השקת המוצר המרכזי שלשמו הוקם פפר - האפשרות לנהל חשבון בנקאי ולבצע באמצעותו פעולות בנקאיות שונות, ללא עמלות ניהול או משיכה.

סביב פפר, המעסיק יותר מ-100 עובדים ושלאומי השקיע בו למעלה מ-100 מיליון שקל, נוצרו ציפיות גבוהות במערכת הבנקאית ובענף הטכנולוגיה, והוא אמור היה להיות מושק לקהל הרחב לקראת סוף 2016. בפועל, ההשקה המלאה של המוצר תהיה בתוך כמה שבועות עד חודשים ספורים.

בינתיים, פפר עלה כבר לחנויות האפליקציות בשיטת מוזמנים בלבד (Invites only) עבור לקוחות שנרשמו מראש באתר. בשלב ראשון, פפר יעלה לחנות האפליקציות לאנדרואיד, ובימים הקרובים גם ל-IOS.

לאומי  הקים עבור פפר מערכות ליבה חדשות יחד עם חברת טמנוס השוויצית - דבר שיביא להטמעה של טכנולוגיות מתקדמות יותר. כעת הושקה כבר גרסת הבטא (פיילוט ניסיוני) בלאומי – שם בדומה לחברות הזנק אחרות מעוניינים לוודא כי ישנו סינכרון מלא על  מערכות המחשוב המעורבות (כולל מערכות של בנק לאומי).

רוסק עמינח ציינה עם השקת אפליקציית התשלומים של פפר כי "העולם משתנה במהירות. הבנקאות צריכה להדביק את הפער הטכנולוגי ולהציע מענה מתקדם ורלוונטי המתאים עצמו ללקוחות. Pepper נולד כדי לאתגר את הבנקאות הקיימת ומביא דרך חדשה להתנהלות בנקאית. זו אינה רק אבולוציה של הבנקאות הקיימת. זוהי רבולוציה המסמנת תפיסה חדשה לחלוטין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker