דני לוי: "אבנר הררי אחלה בן אדם. אני מזמין ממנו פירות וירקות פעם בשבוע"

יו"ר הפועל פ"ת לשעבר הגיב בגל"צ לטענות על מעורבות בהנחת המטענים למאיר שמיר: "אני לא אשכנזי, כמו פישמן ודנקנר, שנתנו להם מיליארדים בלי בטחונות"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דני לוי
דני לויצילום: ניר קידר

"אני לא בסכסוך עם מאיר שמיר. חס וחלילה. בחיים לא היה לי סכסוך איתו. אני לא חייב לו סנט. מ-2012 אין לנו דיבור או חצי דיבור. ואין לי כעס עליו", כך אמר הבוקר (ב') דני לוי, יו"ר הפועל פתח תקווה לשעבר, בראיון לניב רסקין בגלי צה"ל. אמש אישרה המשטרה כי לוי נתון מאז יום שבת במעצר בית ל-5 ימים, בחשד למעורבות בהנחת המטענים לאיש העסקים מאיר שמיר לפני כשלושה חודשים.

"המשטרה הגיעה אליי ביום שישי, התקשרו אליי בסביבות שתיים. שאלו אם אני יכול לבוא לתשאול. אמרתי כן. נסעתי אליהם. חקרו אותי, שאלו אותי כמה שאלות, עניתי להם ושלחו אותי הביתה", אמר לוי.

"אני לא יכול להיכנס לענייני החקירה, אבל אני רוצה להבהיר דבר אחד: כל חברה או קבלנית או יזמית, קטנה או גדולה, או כל הטייקונים, לוקחים הלוואות ממונפות על ידי בנקים. אשטרום מגייסים כסף, עושים הנפקות. אני פניתי למניף (חברת מימון ליזמי נדל"ן, שבה היה שותף שמיר, ע"א) לקחת כסף. הם נתנו לי 7 מיליון שקל. מאיר שמיר היה בורג קטן, היה שם יו-בנק ודיסקונט, הקשר היחיד שהיה לי היה עם מאור דואק - איש הכספים והמנכ"ל של מניף.

"איך מחזירים את ההלוואה? כל דירה שנמכרת הולך למניף. לפרויקט היה 22 דירות. גם אם הייתי מוכר דירה אחת במיליון שקל, 400 אלף שקל היה צריך לעבור אוטומט למניף, ולא אליי. אם מכרתי 20 בהלוואה, לפי 400 אלף - אז כל ההלוואה היתה חוזרת עם ריבית. אז שלא יספרו סיפורים. אני שתקתי וזזתי הצדה, אבל אני רוצה להגן על השם שלי".

הטענה היא שהתקשית בהחזרת ההלוואה. וכשניסית למכור נכסים...

"זה שקר וכזב. בהסכם שלי כתוב – נמכרת דירה, הכסף עובר אליהם. אטוטומט. יש חוזה. אני יכול להראות את כל החוזה. יש הסכם. 40% (מההכנסות, ע"א) הראשונים לא הולכים אליי, אלא למניב. זה ההסכם. אם מכרתי 22 דירות אז אני בפלוס".

הטענה היא שהתקשית להחזיר את ההלוואה וניסית למכור נכסים, והנכסים היו משועבדים למניף. פנית לשמיר כדי לשחרר את הנכסים – והוא לא הסכים, ואז רצית לאלץ אותו לשחרר את הנכסים...

"שקר וכזב – אתה יודע למה? אני לא כמו (אליעזר) פישמן שנתנו לו 6 מיליארד שקל בלי ביטחונות או כל הטייקונים, (נוחי) דנקנר, שנתנו מיליארדים בלי בטחונות. אני לא אשכנזי שנתנו לו את זה. אני דני לוי - בניתי ב-10 אצבעות את כל העסק שלי. כשאני רציתי למכור נכס שהיה בטוחה למניף – אני מכרתי את הנכס, ונתתי את הכסף למניף. הכל רשום, מסודר".

הם טוענים שניסית להפעיל לחץ על מאיר שמיר. אתה מכיר את שמיר שנים.

"תקשיב, אני משנת 2012 – אני לא זוכר את התאריך המדויק - אני לא יודע מי זה מאיר. לא מכיר את מאיר. לא יודע איפה הוא נמצא, אפילו לא טלפון אחד אליי".

אתה מלווה 7 מיליון שקל מחברה שמאיר שמיר הוא הבעלים שלה, ואתה לא מדבר איתו בכלל?

"זה לפני. ב-2011 לקחתי את ההלוואה, והיא הוחזרה. על מה אתה מדבר? הפרויקט היה בשנת 2012. איפה אתם חוזרים? אין לי שום כעס על מאיר שמיר, להיפך, הוא עזר לי. מתי שהייתי צריך אותו באופן אישי, הוא היה עוזר. אבל אנחנו לא בקשר כבר הרבה שנים. עכשיו (קבוצת) אשטרום נפרדו ממנו – למה אתם לא שואלים את אשטרום למה נפרדו? למה אתם באים אליי? אשטרום היו חברים שלו. הם לא נפרדו מהשותפות כי הסתכסכו. הם נפרדו כי הדרך לא התאימה.

מאיר שמיר
מאיר שמירצילום: דניאל צ'צ'יק

"המשטרה לא עצרה אותי. קראו לי לחקירה. שאלו אותי שאלות, עניתי על השאלות, ושלחו אותי הביתה. הם (המשטרה) רוצים למשוך את החקירה. הם צודקים. אני לא יכול לבוא בטענות למשטרה. המשטרה צריכה לעשות את העבודה שלה. אם הייתי בבעיה הייתי עצור. אני לא בבעיה, אז שיחררו אותי הביתה. התקשורת, נותנים לכם לפעמים עט לכתוב, אנשים חושבים שנתנו לעיתונאים מכונות ירייה. תירגעו. אתם הורסים משפחות. יכולים לעשות לי נזק, על סתם. מה אני קשור בכלל".

את אבנר הררי אתה מכיר.

"אבנר הררי זה חבר שלי. כן. אני יכול לתת לך את כל השמות של החברים שלי. הוא יושב בבית הסוהר מ-2012. הייתי יו"ר הפועל פ"ת, היו לי  אלפי חברים.

יכול להיות שאבנר הררי ניסה לעזור לך בלי שביקשת?

"אני לא צריך עזרה – מה אני מסכן חלילה? תודה לאל, אני מסודר. צריך לעזור לפישמן, לדנקנר, ללבייב, אלה שגונבים מהציבור מיליארדים ועושים להם תספורת ואתם שותקים. לאלה לכו ותעזרו. כל הטייקונים האלה – תבדקו מאיפה הכסף שלהם – זה כסף שגנבו לי, לשמעון, לך, לחיים. מראים את דנקנר יושב, שותה דיאט קולה עם רוסק-עמינח (מנכ"לית בנק לאומי, ע"א), נתנה לו 850 מיליון שקל על דיאט קולה. פישמן קיבל 6 מיליארד. על מה?

למה בכל זאת המשטרה קראה לדני לוי ולמה בית משפט חשב שאתה צריך להיות במעצר בית?

"אתה יודע כמה אנשים המשטרה קראה להם לחקירות לפני על המקרה של מאיר. היא קראה בערך ל-20 איש. אתה יודע את זה? לא. אבל דני לוי זה שם, מותג".

למה אתה לא מדבר עם מאיר שמיר כבר 5 שנים?

"כל אחד הלך לדרך שלו. הוא הלך לדרך שלו, אני הלכתי לדרך שלי. מה, לא קורה שאנשים נפרדים? לא היה ריב או משהו. כלום. לא יצא לנו. אני עסוק בדברים שלי והוא בדברים שלו. אני מגנה מאוד-מאוד את אני מי שעשה (הנחת המטענים, ע"א). איזו שאלה? אם יש בעיה, תפנו לבית משפט".

אמרת שאתה חבר של אבנר הררי. מה אתה חושב על המעצר שלו.

"אבנר הררי עובד קשה - יש לו חנות פירות וירקות. אני מזמין ממנו פעם בשבוע פירות וירקות בשביל לפרגן לבן אדם. פירות וירקות. אני חבר, ואני אוהב אותו, והוא אחלה בחור שבעולם".

האיש הורשע בעבר בלא מעט דברים. אנחנו מכירים יותר אחלה בחורים.

"דני דנקנר הורשע ויושב בבית סוהר, הוא לא בחור טוב? ונוחי דנקנר עכשיו הולך לבית סוהר - והוא לא בחור טוב. אנשים טובים לפעמים טעו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker