מיהו המשקיע "המסווג" שקיבל ממיי סייז מתנה של 800 אלף דולר? - שוק ההון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מיהו המשקיע "המסווג" שקיבל ממיי סייז מתנה של 800 אלף דולר?

אלמוני שהשקיע במיי סייז 200 אלף דולר קיבל מניות בשווי 850 אלף דולר ו-250 אלף אופציות שמצויות כבר עמוק בתוך הכסף

21תגובות
אנשי מיי סייז פותחים את המסחר בנאסד"ק, פברואר 2017. במרכז מקדימה: המנכ"ל רונן לוזון
נאסד"ק

חברת מיי סייז לא מפסיקה לספק תקדימים מוזרים למשקיעים בשוק ההון. אמש הוציאה החברה דיווח תמוה ולפיו החליטה להעניק מתנה בשווי של כ-800 אלף דולר לאחד ממשקיעיה - אלמוני השקיע בחברה 200 אלף דולר ובתמורה קיבל מניות בשווי כולל של 850 אלף דולר לצד 250 אלף אופציות שנמצאות עמוק בתוך הכסף.

מיי סייז, עדיין נטולת הכנסות, מפתחת את אפליקציית SizeUp, שמטרתה לאפשר למשתמש בה למדוד את מידותיו – וכך לקנות בעזרתה בגדים באתרי קניות באינטרנט.

בדיווח הוסבר כי דירקטוריון החברה החליט ב-29 לינואר לאשר את ההתקשרות עם המשקיע, ששמו לא נמסר. על פי ההסכם בין הצדדים - המשקיע, אותו מכנה מיי סייז כ"מסווג" בדיווח - קיבל לידיו 200 אלף מניות רגילות בערך נקוב של 1 דולר כל אחת. בנוסף, הוסכם בין הצדדים כי אותו מסווג יקבל כתבי אופציה לא רשומים למסחר, הניתנים למימוש של 250 אלף מניות רגילות של החברה. מחיר המימוש שנקבע בין הצדדים הוא 3.5 דולר למניה.

כך, כתוצאה מההקצאה ולאחר מימוש כל כתבי האופציות, המשקיע האלמוני יחזיק כ-2.52% מההון של מיי סייז. על מנת שיוכל להישאר אלמוני, הצדדים הסכימו כי כתבי האופציה לא יהיו ניתנים למימוש אם כתוצאה מהמימוש יחזיק המשקיע בעצמו, או יחד עם צדדים קשורים, ביותר מ-4.99% ממניות החברה.

דירקטוריון החברה החליט כי "ההצעה הפרטית אינה מהותית ואינה חריגה" וזאת על אף שבאותו דיווח ניתן לראות מפורשות כי מחיר המניה בהקצאה היה נמוך בכ-84% ממחיר הסגירה של המניה בפרי מארקט בנאסד"ק - 6.4 דולר. בנוסף, מחיר מימוש האופציות שנקבע בהצעה היה עמוק בתוך הכסף - נמוך ב-45% ממחיר הסגירה של המניה.

TheMarker פנה למיי סייז בשאלה מי הוא אותו משקיע אלמוני שקיבל מתנה של 800 אלף דולר, ולמה הדיווח ניתן רק כעת אם דירקטוריון החברה אישר זאת כבר ב-29 בינואר?

בתגובה מסרה דוברת החברה כי "המשקיע הוא משקיע אסטרטגי עבור החברה. המו"מ עמו התנהל במהלך השבועות האחרונים, טרם עליית מחיר המניה ודירקטוריון החברה החליט לאשר את ההסכם. הדיווח נעשה כדין בהתאם לתאריך החתימה על ההסכם".

את שמו של המשקיע האלמוני מיי סייז מסרבת בתוקף לחשוף. לפי הדוברת, "מיי סייז אינה מוסרת פרטים על משקיעיה מעבר למידע המפורסם לציבור". ואכן אין זו הפעם הראשונה בה מתכסה החברה במעטה חשאיות, ועסקה זו מצטרפת לעסקה שבה הקצתה החברה כ-9% מהון מניותיה לחברת ייעוץ מסתורית.

בשבוע החולף טסה מניית מיי סייז ביותר מ-80%, אל עבר שווי של 250 מיליון שקל, תוך פער מחירים לא מוסבר בין המניות בת"א ובנאסד"ק. כיום עדיין נותר פער ארביטראז' משמעותי בין שוויה של החברה בנאסד"ק, 74 מיליון דולר ( 274 מיליון שקל ) כ-4.1 דולר למניה, לשווייה בבורסה הישראלית - 248 מיליון שקל, כ-14.25 שקל למניה - לאחר שהכשל הטכני לבצע עסקאות ארביטראז' במניה נפתר.

בעלי השליטה בחברה הם שושנה זיגדון (20%), רונן לוזון (10%) וישראל לוי (8.6%). אחזקות הציבור עומדות על 61%, ואין גופים מוסדיים המושקעים במניה. בתחקיר TheMarker שנערך ב-2015 עלה כי בעלת השליטה, שושנה זיגדון, היא אשתו של יצחק זיגדון, שהופיע בעבר כמבוקש על ידי רשויות החוק של ארה"ב, בחשד לקשירת קשר לביצוע תרמית בניירות ערך והונאה באמצעי תקשורת. החברה מסרה כי ליצחק זיגדון אין כל קשר לחברה, והציגה מסמכים שלפיהם בית המשפט בפלורידה אישר ב-2013 הסדר פשרה, שבעקבותיו בוטלה התביעה נגדו מבלי שהודה בכל אחריות או אשם.

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עדכונים שוטפים משוק ההון בישראל ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם